اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 12
    کد: 189647
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
    با هدف آرایش و زیبا سازی مناظر بوستان ها در نواحی 3 گانه و بوستان کوهسنگی صورت پذیرفت:

    هرس 25 هزار اصله درخت در سطح معابر و بوستان های منطقه هشت

    هرس و باز پیرایی 25 هزاراصله درخت با هدف رفع خطر شاخه های خشک ،‌حذف شاخه های بیمار و همچنین آراستگی و جوان سازی درختان در سطح معابر اصلی و فرعی منطقه 8
    هرس 25 هزار اصله درخت در سطح معابر و بوستان های منطقه هشت

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 8 ، مهندس علی شیرازی افزود: حفظ و نگهداری از انبوه درختان شهری یکی از اولویت های مهم شهرداری برای مناسب سازی چهره شهر است و در این راستا علاوه بر انجام هرس زمستانه ، نسبت به آبیاری و کودهی درختان نیزاقدام می شود. با آغاز فصل زمستان و شروع خواب زمستانی به منظور جلوگیری از شکستن شاخه های درختان در اثر بارش برف و امکان رویش جدید سرشاخه ها در فصل بهار؛ عملیات هرس درختان پارک ها و میدان و همچنین لچکی های سطح منطقه انجام می گیرد.
    شهردار منطقه هشت افزود : بازپیرایی شاخه های درختان هرساله با هدف رفع خطر شاخه های خشک، جلوگیری از اتصال با کابلهای برق، حذف شاخه های بیمار و آفت زده و همچنین آراستگی درختان انجام می شود.
    شهردار منطقه هشت در ادامه بیان داشت : هرس زمستانه درختان با هدف پیراستگی و بهبود کارآیی درختان از اواخر پاییز در سطح منطقه آغاز و طی مدت دو ماه به اتمام خواهد رسید . شیرازی اظهار داشت : در انجام عملیات هرس به نوع گیاه، سن آن، موقعیت ، سلامت، فرم اولیه و شدت میزان هرس در سال‌های قبل توجه می شود . وی در ادامه بیان کرد : در طرح امسال کل درختان در سطح نواحی سه گانه منطقه هرس خواهدشد.
    شهردار منطقه 8مشهد از دیگر اهداف اجرای هرس را برقراری توازن بین اندام‌های هوایی و زیرزمینی ، زیباسازی منظر شهری، ایجاد دید کافی در تقاطع‌های اصلی و فرعی و رضایتمندی برای شهروندان دانست.
    شایان ذکر است عملیات هرس 25 هزار اصله درخت در سطح معابر و بوستان های منطقه هشت با هدف آرایش و زیبا سازی مناظر بوستان ها در نواحی 3 گانه و بوستان کوهسنگی در حال نجام است .
     

    تعداد بازدید: 12
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر