اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 20
    کد: 189915
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۱۰/۱۰

    عملیات احداث شبکه روشنایی فضای عمومی خیابان کوهسنگی

    به منظور ایجاد زیبایی بصری، افزایش امنیت فضای شهری و همچنین دید مناسب عابرین پیاده و رانندگان در هنگام شب عملیات احداث و نصب 50 عمود روشنایی با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال اجرا و به بهره برداری رسید.
    عملیات احداث شبکه روشنایی فضای عمومی خیابان کوهسنگی

    شهردار منطقه هشت با اعلام خبر اجرای شبکه روشنایی خیابان کوهسنگی بیان داشت :: طرح به سازی سیستم روشنایی خیابان کوهسنگی علاوه بر زیباسازی سیمای شهری، باعث تامین مناسب و مطلوب روشنایی خیابان‌ها سبب افزایش امنیت در فضاهای شهری و همچنین ارتقا سطح کیفیت زندگی شهری و آسایش و امنیت بیشتر شهروندان نیز می شود.
    وی همچنین با اشاره به اینکه امروزه نورپردازی، تعریف کننده هویت و سیمای شبانه شهر است افزود: طراحی روشنایی شهری نه تنها موضوعی صرفا تزئینی نیست، بلکه روشی در جهت تامین امنیت و آرامش بیشتر محیط ، روشنایی مناسب معابر وخیابان‌ها، ارتقای امنیت ، کاهش حوادث و سوانح عمومی در معابر ، تسهیل وتسریع در تردد وسایل نقلیه، امکان ادامه فعالیت های صنعتی در شب که باعث افزایش چشم گیر بهره وری خواهد بود ، تبدیل معابر به محیطی زیبا و فرح بخش در شب حین حفظ زیبایی آنها در روز ودرنهایت رضایتمندی شهروندان می شود .
    مهندس علی شیرازی با تبیین سیاست مدیریت شهری در اجرا و ساماندهی پیاده رو های معابر اصلی شهر افزود: با توجه به نهضت پیاده روسازی که در منطقه با جدیت در حال اجرا است شبکه روشنایی معابر به عنوان یکی از عناصر مبلمان شهری تلقی شده است و از این رو طرح زمانبندی تکمیل شبکه معابر به تدریج در حال تکمیل و بهره برداری میباشد.
    شیرازی در ادامه تصریح کرد:« فضای شهری اثری ماندگار و مهمی بر رضایت فرد از زندگی و احساس تعلق به محیط و در نتیجه افزایش سطح مشارکت اجتماعی می گذارد و نتایج پژوهش ها نشان می دهد که رضایت از محله و محیط زندگی در میزان مشارکت و تقویت هویت محله ای و شهری موثر است، بنابراین باید در طراحی فضا های شهری ، آرامش روحی و بهداشت روانی فرد و جامعه و انتظارات آنها به عنوان متغیری مهم مورد ملاحظه برنامه ریزان شهری قرار گیرد.
    شایان ذکر است طرح احداث شبکه روشنایی معابر خیابان کوهسنگی " فاز اول " حد فاصل بوستان کوهسنگی تا کوهسنگی 16 با 50 عمود روشنایی و با اعتبار 3 میلیارد ریال به همت شهرداری منطقه هشت به بهره برداری رسیده است.
     

    تعداد بازدید: 20
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر