اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 15
    کد: 190154
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
    شهردار منطقه هشت خبر داد :

    اجرای طرح ضربتی لایروبی کانال های هسته مرکزی شهر

    به‌‌منظور جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع و گرفتگی‌ کانال‌ها برای رفع آبگرفتگی در معابر شهری، طرح ضربتی لایروبی و پاکسازی 40هزار متر طول کانال‌های ‌دفع آب‌های سطحی و خروجی‌های اصلی انجام شد.
    اجرای طرح ضربتی لایروبی کانال های هسته مرکزی شهر

    شهردار منطقه 8 مشهد از لایروبی 40هزار متر طول کانال‌های این منطقه خبر داد و گفت: با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی و تغییرات جوی هوا، به‌‌منظور جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع و گرفتگی‌ کانال‌ها برای رفع آبگرفتگی در معابر شهری، طرح ضربتی لایروبی و پاکسازی 40هزار متر طول کانال‌های ‌دفع آب‌های سطحی و خروجی‌های اصلی انجام شد.
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی شیرازی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: عملیات لایروبی با هدف کاهش نقاط آب‌گیر در فصول بارندگی و به‌منظور جلوگیری از آسیب‌های احتمالی ناشی از بارش‌های شدید و پیشگیری از وقوع سیلاب در منطقه به‌طور صد درصد توسط نیروهای متخصص لایروب و به‌کارگیری تجهیزات و ماشین‌آلات عملیات اجرایی اجرایی شده است.
    وی ضمن اشاره به اهمیت موضوع جلوگیری از بروز آب‌گرفتگی‌ها در معابر اظهار کرد: امسال پیش از شروع بارش‌ها، عملیات پاکسازی و لا‌یروبی کانال‌ها انجام شده است، از مهم‌ترین الزامات در پیشگیری از سیلاب و آب‌گرفتگی معابر شهری، لایروبی و پاک‌سازی کانال‌ها و مسیل‌های شهری است.
    شیرازی با اشاره به کانال اقبال به عنوان یکی از مسیرهای مهم سیلاب‌ در منطقه، ادامه داد: باتوجه به بارندگی‌ و پیگیری‌های حوزه خدمات شهری نسبت به تخصیص اعتبار در کانال‌های اصلی و فرعی اقدامات لازم انجام شده است، برای این کانال اعتبار مناسبی گرفته شده است و توانسته ایم تمام مسیر کانال اقبال شرقی را لایروبی کنیم.
    وی یادآور شد: لایروبی این کانال پس از 8سال انجام شد که این مدت زمان سبب شده بود تا حجم لجن در برخی نقاط یک و نیم متر باشد. کال اقبال یکی از کانال‌های مؤثر در جمع‌آوری آب‌های اراضی جنوب شرقی مشهد است که در منطقه ما از ابتدای شهید ناصری، زیر خیابان ثامن‌الائمه و تا میدان انقلاب امتداد دارد.
    شهردار منطقه 8 مشهد با عنوان اینکه کانال بدون لایروبی نداریم، تصریح کرد: لایروبی جوی‌ها و کانال‌ها فقط به‌دلیل آب‌گرفتگی جوی‌ها نیست.
    وی با اشاره به این موضوع توضیح داد: یکی دیگر از مشکلات ناشی از لایروبی‌نکردن کانال‌ها بوی نامطبوع آن‌ها و افزایش جوندگان است. تاکنون سعی داشته‌ایم تمام کانال‌های منطقه را حداقل یک نوبت لایروبی کنیم و برخی نقاط نیز بیشتر از یک‌بار لایروبی شده‌اند.
    شیرازی افزود: البته بحث آب‌افتادگی‌ها و روان‌آب‌ها متأثر از لایروبی کانال‌ها نیست، بیشتر آب‌افتادگی‌ها به دبی کانال‌ها و حجم آب بستگی دارد و وقتی بارندگی به‌طور رگباری باشد کانال حجم آن همه آب را ندارد و آب‌ها در کنار جوی‌ها جمع می‌شوند. در برخی قسمت‌های منطقه نیز شیب معابر تند است و سبب می‌شود کانال آب را پس بزند و دچار آبگرفتگی شود. شهردار منطقه 8 مشهد به اجرای کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی در منطقه هم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی در خیابان‌های ارشادالرضا(ع)، کوهسنگی، بهار و پل انقلاب انجام شده است، علاوه‌برآن یکی دو طرح دیگر هم در منطقه داریم که اقدامات اولیه آن در حال اجرا است.
    برگ‌روبی
    بیوکی با اشاره به یکی دیگر از اقدامات حوزه خدمات شهری با نام «برگ‌روبی» گفت: یکی دیگر از خدمات این حوزه برگ‌روبی در فصل پاییز است. خیابان کوهسنگی با آن حجم برگی که دارد باید آن‌ها را جمع کنیم درغیر این‌صورت موجب مسدودشدن کانال‌های آب شده و از طرفی برگ‌ها پس از بارندگی‌ها باعث نازیبایی منطقه و ایجاد مشکلاتی برای شهروندان خواهد شد.

    تعداد بازدید: 15
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر