اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 16
    کد: 197163
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۲/۲۳

    جلوگیری بیش از 1313 مورد تخلفات ساختمانی در سال98

    توسعه شهری متناسب به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف شهرداری، همواره مورد توجه بوده و ساخت‌وساز هرگونه ابنیه در داخل محدوده شهری مستلزم رعایت اصول و مقررات خاص مهندسی و شهرسازی است.
     جلوگیری بیش از 1313 مورد تخلفات ساختمانی در سال98

    شهردار منطقه 8 مشهد از جلوگیری بیش از 1313 مورد تخلفات ساختمانی در سال98 خبرداد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، علی شیرازی با بیان این خبر اظهار کرد: ساخت‌و ساز اصولی، ضابطه‌مند و رعایت قوانین شهرسازی عامل حفظ کیفیت سیمای بصری شهر و جلوگیری از مشکلات شهری در آینده است.
    وی افزود: توسعه شهری متناسب به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف شهرداری، همواره مورد توجه بوده و ساخت‌وساز هرگونه ابنیه در داخل محدوده شهری مستلزم رعایت اصول و مقررات خاص مهندسی و شهرسازی است.
    شهردار منطقه هشت با اشاره به نقش اداره مهندسی و نظارت بیان کرد: به‌منظور جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیراصولی، اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و ساز ها به عنوان بازوی اجرایی شهرداری، اصلی‌ترین واحد مقابله و جلوگیری از این گونه تخلفات شهری محسوب می‌شود و در مواقع نقض مقررات شهرداری و شهرسازی، واحد نظارت می‌بایست براساس مقررات و ضوابط حاکم با این موارد برخورد کند.
    شیرازی خاطرنشان کرد: اداره مهندسی و نظارت برساخت و سازها شهرداری منطقه هشت در سال 1398 با بیش از هزار و 313 از این تخلفات برخورد کرده است.
    وی با اشاره به برخی از مشکلات ناشی از ساخت‌وسازهای غیرمجاز اضافه کرد: ساخت‌وساز غیرمجاز علاوه بر نازیبایی بصری شهر موجب مشکلات بهداشتی، مشکلات ترافیکی و ایجاد بناهایی غیرمستحکم خواهد شد که در نهایت مسیر توسعه شهری را مسدود خواهد کرد.
    شهردار منطقه هشت با اشاره به برخورد جدی و قاطع با هرگونه ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح منطقه، از کاهش چشمگیر این تخلفات طی سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: تعداد هزار و 313 مورد صدور اخطاریه جهت تخلفات، 662 مورد جلوگیری از تخلف ساختمانی، 33 مورد جمع‌آوری ابزار و مصالح، 16مورد اجرای احکام قلع بنا ،95 مورد جمع‌آوری دیوار و پی غیر مجاز، 35 مورد اخذ دستور پلمپ قضایی، پنج مورد پیگیری موارد فک پلمپ و تحویل به مراجع قانونی، ارسال هزار و 233 پرونده به کمیسیون ماده صد، 539 مورد رسیدگی به مشرفیت و مزاحمت و همچنین تعداد دو هزار و 247 مورد کنترل پروانه نظیر احداث طبقات غیرمجاز، واحد غیرمجاز، پیشروی طولی و ارتفاع غیرمجاز از جمله اقدامات انجام شده است.
    شیرازی با تاکید براینکه اقدامات صورت گرفته درجهت بهبود و ارتقا محیط شهری است عنوان کرد: داشتن شهری زیبا، با سازه‌های مستحکم و مقاوم امری است که تنها با همکاری و همیاری شهروندان محقق خواهد شد.
    وی ادامه داد: توجه به ساخت‌وسازهای اصولی، ضابطه‌مند و رعایت قوانین شهرسازی، باعث حفظ کیفیت سیمای بصری شهر می‌شود که این مهم به همراه آگاهی‌سازی شهروندان و پیشگیری از ساخت‌وسازهای فاقد مجوز و استحکام و رعایت استانداردهای ایمنی اولویت و سیاست کاری شهرداری منطقه هشت است.

    تعداد بازدید: 16
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر