اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 32
    کد: 58122
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۱۱/۰۲

    احداث پارکینگ‌های مکانیزه با ظرفیت 280 جای پارک خودرو به همت شهرداری منطقه هشت

    کمبود پارکینگ در محدوه‌های مرکزی و پیرامونی حرم مطهر رضوی معضلی است که برای رفع آن در منطقه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته است.
    احداث پارکینگ‌های مکانیزه با ظرفیت 280 جای پارک خودرو به همت شهرداری منطقه هشت

     شهردار منطقه 8 مشهد از ایجاد پارکینگ‌های مکانیزه در هسته مرکزی مشهد با ظرفیت 280 جای پارک خودرو خبر داد.
    وی در خصوص معضل کمبود پارکینگ در منطقه و حل آن تصریح کرد: کمبود پارکینگ در محدوه‌های مرکزی و پیرامونی حرم مطهر رضوی معضلی است که برای رفع آن در منطقه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته است.
    شهردار منطقه 8 مشهد ادامه داد: طبق این برنامه‌ریزی‌ها پارکینگ‌های مکانیزه‌ای در خیابان امام رضا (ع) 9، دانش 5، بازارچه سرشور و خیابان سجادیه احداث می‌شود. اصغری تصریح کرد: با احداث این پارکینگ‌های مکانیزه، 280 جای پارک خودرو ایجاد خواهد شد. وی همچنین به احداث پارکینگ‌های موقت نیز اشاره کرد و در این خصوص گفت: همچنین برای ارائه خدمت به شهروندان در زمان پیک حضور زائر برنامه‌ریزی‌هایی برای شناسایی زمین‌هایی به منظور احداث پارکینگ‌های موقت با مشارکت بخش‌های خصوصی و اداری انجام شده است. شهردار منطقه 8 مشهد از احداث پارکینگ زیرسطحی در منطقه خبر داد و گفت: در حال حاضر مطالعاتی در دست انجام است که بعد از بازگشایی امتداد خیابان همت در تقاطع با خیابان بهار، پارکینگ زیرسطحی احداث شود. اصغری اضافه کرد: همچنین زمینی با کاربری پارکینگ در خیابان امام خمینی (ره) زمینی وجود دارد که در اولویت اول با مشارکت بخش خصوصی و در صورت عدم تحقق آن، با اعتبارات شهرداری به پارکینگ تبدیل خواهد شد. به گفته وی در محدوده خیابان ابن سینا در مجاروت بیمارستان امام رضا (ع) نیز پارکینگی با ظرفیت 1200 جای چارک احداث خواهد شد.شهردار منطقه 8 مشهد ادامه داد: در کنار احداث این پارکینگ‌ها، در پروانه‌ها و پایان‌کارهایی که صادر می‌شود موضوع احداث پارکینگ نیز لحاظ می‌شود.
    اصغری در پاسخ به این سوال که چه اقدامی برای کسری پارکینگ ساختمان‌های قدیمی منطقه انجام می‌شود، اضافه کرد: براساس آرا کمیسیون ماده 100 و تصمیمات کلان شهرداری در مواقعی که امکان ایجاد پارکینگ در برخی از ساختمان‌های قدیمی مانند هتل آپارتمان‌ها نباشد، با اخذ وجوهات و حقوقات مجزایی بابت کسری پارکینگ، پارکینگ‌های جدید احداث می‌شود.
     

    تعداد بازدید: 32
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر