اوقات شرعی
 • دوشنبه،28 مرداد 1398
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 344
    کد: 16101
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۸/۱۶

    منطقه هشت " بافت مستعد جهت سرمایه گذاری شهری"


    مسئول امور مشارکت ها و سرمایه گذاری های کلان اقتصادی منطقه 8 شهرداری مشهد این منطقه را از بهترین مناطق برای ایجادپروژه های تجاری، اقامتی و نیز پارکینگ سازی دانست .
    منطقه هشت " بافت مستعد جهت سرمایه گذاری شهری"


    به گزارش سایت خبری مشهد شهر ما ، هادی محمدی مقدم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به قرار گرفتن این منطقه در مرکز شهر مشهد و جمعیت 109 هزار و وجود ظرفیت های مختلفی برای سرمایه گذاری که در آن وجود دارد به دلیل فشردگی ساخت و سازها و نیز حضور زائرین و مجاورین تراکم زیاد این منطقه و بافت خاص آن با مشکلات زیادی روبه رو است .
    محمدی مقدم درخصوص مباحث مربوط به تمرکز ساخت و سازها ی شهروندان در مناطق مختلف نیز افزود: به دلیل تراکم سنگین مسکونی در نقاط پر رفت و آمد شهر از جمله وکیل اباد, سجاد و احمد اباد ساخت و سازها در حال حاضر به سمت غرب مشهد در حال پیشروی است.
    وی با بیان اینکه در منطقه 8 به دلیل کمبود فضا و عرصه کمتر زمینی برای سرمایه گذاری وجود دارد، خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات عمده ی این منطقه به دلیل مجاورت در اطراف حرم مطهر کمبود هزاران فضای پارکینگی درسطح منطقه است.
    وی با بیان اینکه سیاست ما در امور مشارکت ها حمایت از سرمایه گذاری است، بیان کرد: از جمله فعالیت هایی که در راستای جذب سرمایه گذاران صورت گرفته تشکیل جلسات هم نشینی با مالکان و سرمایه گذاران وتهیه ی فرم هایی برای مذاکره با سرمایه گذاران و همچنین عرضه بسته های تشویقی برای ایجاد انگیزه در سرمایه گذاری است که شهرداری با توجه به امکاناتی که دارد قول ضمانت در سود آنها را می دهد .
    وی افزود: این منطقه شامل 3 ناحیه است که ناحیه یک با 308 هکتار زمین و 19هزار و 593نفر جمعیت از نواحی مناسب برای ایجاد پارکینگ و مجتمع های اقامتی به شمار می آید، ناحیه 2 این منطقه نیز دارای 508 هکتار زمین و جمعیتی بالغ بر 54 هزار و 548 نفر, برای ساخت پروژه های بهداشتی ، درمانی ، تجاری و مسکونی مناسب است .
    وی ناحیه3 را نیزدارای 229 هکتار زمین و22 هزار و 457 نفر جمعیت خواند و تصریح کرد:چون این ناحیه در میان دو ناحیه یک و دو قرار دارد می تواند هم درساخت مجتمع های مسکونی و هم در بحثهای تجاری و اقامتی مورد استفاده قرار گیرد.
    وی در خصوص پروژه های مشارکتی سطح منطقه نیز به احداث ایستگاه الندشت(مترو), تله کابین کوهسنگی و همچنین شهربازی کوهسنگی در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: فضای گردشگری بوستان کوهسنگی فرصت مناسبی برای ایجاد مجتمع ها ی تجاری و تفریحی می باشد .
    وی در پایان به نحوه مشارکت و سرمایه گذاری مناسب در سطح شهر اشاره کرد و گفت : بستر های مناسب و مختلفی جهت سرمایه گذاری و مشارکتی مناسب مهیا است که علاقه مندان می توانند با مراجعه به مراجع مربوطه نسبت به ورود به این مباحث اقدام نمایند .

    تعداد بازدید: 344
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر