اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 114
    کد: 124004
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
    در دیدار شهردار مشهد مقدس ومدیر منطقه هشت با خانواده سردار شهید سمائی مطرح شد؛

    نامگذاری یک معبر یا مکان در سطح شهر بنام سردار شهید سمائی

    شهردار مشهد مقدس دستور نامگذاری یک معبر یا مکان به نام سردار شهید سمائی را صادر کرد
    نامگذاری یک معبر یا مکان در سطح شهر بنام سردار شهید سمائی

    سید صولت مرتضوی در دیدار با خانواده سردار شهید غلامرضا سمائی از مدافعان حرم و مستشاران ایرانی در سوریه، اظهار کرد: مسئله شهادت در فرهنگ دینی و اسلامی ما به عنوان یک عطیه الهی نامیده می‌شود.
    وی افزود: اینها رجالی هستند که با خدا عهد و پیمان بسته و به معشوق پیوسته‌اند. مرگ حق است و گواراتر از عسل می‌باشد که مرگ از نوع شهادت نیز هستی بخش است.
    شهردار مشهد مقدس خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس جوانانی که بر اثر تصادف از دنیا رفتند بسیار بیشتر از شهدا بودند اما این کجا و آن کجا،؛ زیرا شهدا نزد خدا روزی می‌‌برند.
    مرتضوی تصریح کرد: آدم وقتی به چهره شهدایی چون سردار سمائی نگاه می‌کند که بعد از یک عمر خدمتگزاری، مزدشان را از خدا گرفته‌اند غصه‌اش می‌گیرد.
    وی اذعان کرد: شهادت مرحله کمال انسانیت است آن هم شهادتی که توسط شهید سمائی و با چله نشینی به دست آمده است. شهادت برای شهید سمائی کمال و برای ما فرهنگ ساز است.
    شهردار مشهد مقدس با تاکید بر اهمیت شهادت در این بازه زمانی، افزود: اورده شهید سمائی برای اسلام و مسلمین معادل هزاران میلیارد تومان برای استکبار جهانی است.
    مرتضوی گفت: شهیدان بختی هم که از شهدای مدافع حرم هستند با فروختن ماشینشان و خرید شناسنامه افغانی برای خود، برای دفاع از عزت اسلام به سوریه رفته و به درجه رفیع شهادت رسیدند.
    وی عنوان کرد: این شهدا در کنار خدا جای گرفته‌ و شفیع ما در عالم پس از مرگ خواهند بود. حال اگر ما به وظیفه خود عمل کردیم خیر دنیا و عاقبت را خواهیم برد وگرنه از ارزش‌های شهید چیزی کم نمی‌شود.
    شهردار مشهد اظهار امیدواری کرد این تفکر شهید سمائی در تفکر جوانان ما رسوخ پیدا کرده و تبدیل به یک رویش شود.
    مرتضوی همچنین دستور داد تا یک معبر یا مکان در سطح شهر بنام سردار شهید سمائی نامگذاری شود.
    لازم به ذکر است در این دیدار که رحمانی، مشاور امور بانوان شهردار مشهد، ناصری، مدیر بازرسی، علیزاده، شهردار منطقه 8، جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر، شمقدری، مسئول امور ایثارگران شهرداری مشهد حضور داشتند، شمقدری، مسئول امور ایثارگران شهرداری مشهد مقدس نیز از برنامه‌ریزی برای برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم خبر داد.
    فرزند شهید سمائی در این دیدار از آغاز ساخت مستند شهید سمائی در صدا و سیما خبر داد و خاطراتی از پدر شهیدش نقل کرد.
    زندگینامه شهید سمائی
    غلامرضا سمائی فیض آبادی، متولد سال 1338 در تربت حیدریه بود. وی با آغاز حرکت حضرت امام خمینی(ره) برای سرنگونی رژیم طاغوت جزو انقلابیون تربت حیدریه بود و با حضور در راهپیمایی‌ها و پخش اعلامیه در این حرکت مردمی، دِین خود را ادا کرد. با آغاز جنگ تحمیلی با عضویت بسیجی به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و در ادامه به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد. شهید سمایی مسئولیت‌هایی همچون مسئول بسیج شهرستان تربت حیدریه، مسئول اطلاعات سپاه شادگان اهواز، مسئول اطلاعات و فرمانده آتشبار گردان توپخانه، مسئول اطلاعات گروه توپخانه و موشکی 61 محرم، مسئول عملیات گروه توپخانه 61 محرم، مسئول گروه توپخانه لشکر 5 نصر، معاون هماهنگ کننده قرارگاه ثامن‌الائمه(ع)، مسئول عملیات قرارگاه ثامن الائمه(ع) سپاه در شرق کشور را در کارنامه خود دارد.
    این شهید والامقام در روز بعد از شهادت سردار شهید محسن قاجاریان به صورت افتخاری و به عنوان مسئول آموزش دو واحد درسی آشنایی با دفاع مقدس با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی همکاری داشت.
    سردار غلامرضا سمائی از یادگاران دفاع مقدس و از سبز پوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که برای عملیات مستشاری و دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم عازم سوریه شد و پس از مدت‌ها مجاهدت، عاقبت پنجم آبان‌ماه به دوستان شهیدش پیوست. مزار وی در حرم مطهر رضوی است

    تعداد بازدید: 114
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر