اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 156
    کد: 125899
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۱۴

    رونمایی از نقاشی دیواری سرداران شهید مدافع حرم سمائی و عطایی

    رونمایی از نقاشی دیواری سرداران شهید مدافع حرم سمائی و عطایی در خیابان امام خمینی (ره)
    رونمایی از نقاشی دیواری سرداران شهید مدافع حرم سمائی و عطایی

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت دیوار خیابان امام خمینی (ره) رنگ شهادت گرفت و ثبت رنگ بر بوم دیوار همراه با حک تصویر شهیدان این محله همراه شد. این اثر که به نوعی ترویج فرهنگ شهادت است به سفارش معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه‌ هشت اجرا گردید طرح تصاویر دو سردارشهید غلامرضاسمائی و شهید مرتضئ عطایی است.
    احمد منصوب، نقاش و هنرمند مشهدی تا امروز بیش از ١٢٠‌نقاشی دیواری را اجرا کرده است اذعان داشت؛ به این دلیل که کار در حاشیه خیابان انجام می‌شود، مخاطبان با ما برخوردهای خوبی داشته‌اند که برای من واقعا تعجب‌برانگیز بود.
    سردار غلامرضا سمائی از یادگاران دفاع مقدس و از سبز پوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که برای عملیات مستشاری و دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم عازم سوریه شد و پس از مدت‌ها مجاهدت، عاقبت پنجم آبان‌ماه به دوستان شهیدش پیوست. مزار وی در حرم مطهر رضوی است
    سردار شهید مرتض عطایی پس از رشادت های فراوان و مجروحیت های گوناگون، در ۲۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۵ و همزمان با روز عرفه در منطقه لاذقیه به مقام رفیع شهادت نائل آمد و به یاران شهیدش پیوست.
    لازم به ذکر است اجرای نقاش دیواری در مساحتی بالغ بر 70متر مربع و هزینه ای بالغ بر 40ملیون ریال صورت پذیرفت.
     

    تعداد بازدید: 156
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر