اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 72
    کد: 127124
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۳۰

    کاشت 500 هزار بوته گل تابستانه در سطح میادین و معابر منطقه 8 مشهد

    شهردار منطقه 8 مشهد از 500 هزار بوته گل تابستانه در سطح میادین و معابر منطقه کاشت با هدف توسعه و افزایش کمی و کیفی فضاهای سبز عمومی خبر داد.
    کاشت 500 هزار بوته گل تابستانه در سطح میادین و معابر منطقه 8 مشهد

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : مهندس سید ابراهیم علیزاده با اعلام خبر کاشت 500 هزار بوته گل تابستانه در میادین و معابر سطح منطقه هشت بیان داشت : با هدف تغییر نوع گونه های گیاهی متناسب بازه زمانی تابستان و در راستای ایجاد نشاط و شادابی شهروندان، و کاهش آلودگی هوا در سطح منطقه این اقدام صورت میپذیرد .
    وی در ادامه افزود : به منظور آماده‌سازی و زیباسازی سطوح فضای سبز برای بهره‌برداری شهروندان و پذیرایی مناسب از زائران در تابستان سال جاری عملیات کاشت گلهای تابستانه در سطح میادین اصلی منطقه همچون میدان امام خمینی (ره) و بسیج و 15 خرداد و ده دی وبزرگراه شهید کلانتری در حال انجام است .
    شهردار منطقه هشت با اشاره بر اینکه در سال‌ اخیر رویکرد منطقه 8 بر مدیریت جهادی در فضای سبز شهری و افزایش کیفی و کمی فضای سبز عمومی میباشد ؛ افزود: در همین راستا و با هدف افزایش سرانه فضای سبز شهری در سطح منطقه بهره برداری از فاز 3 بوستان کوهسنگی با مساحتی بالغ بر 18 هکتار و همچنین بوستان خطی بزرگراه شهید کلانتری عملیاتی گردیه است که عاملی تاثیر گذار جهت ارتقاء سرانه فضای سبز و بهسازی محیط شهری و ایجاد نشاط و شادابی شهروندان و کاهش آلودگی هوا در سطح منطقه میباشد.
    وی در مورد مشخصات گلهای فصلی کاشته شده در سطح منطقه بیان کرد: این گل‌ها مختص این فصل و با توجه به شرایط آب و هوایی و مطالعات سازمان پارک‌ها انتخاب شده است شامل گلهای فصلی رعنا ،زیبا،جعفری،آهار،ابری،اطلسی، تکمه ای , پریوش ,اختر و گل های دائمی مثل کروئپسیس , مارگریت و گازانیا میباشد .

    تعداد بازدید: 72
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر