اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 151
    کد: 127810
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۳/۰۹

    ﻧﺴﯿﻢ وﺣﯽ در جبل النور - شهرداری منطقه هشت

    شهردار منطقه 8 مشهد از برگزاری طرح ﻧﺴﯿﻢ وﺣﯽ در جبل‌النور همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.
    ﻧﺴﯿﻢ وﺣﯽ در جبل النور - شهرداری منطقه هشت

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، سید ابراهیم علیزاده عنوان کرد: این محفل با هدف آشنا کردن نسل جوان با آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی، قرآنی و پیروی از آموزه‌های قرآنی و انس هر چه بیشتر افراد و به خصوص جوانان با کلام نورانی وحی در ماه نزول قرآن و همچنین ترویج فرهنگ و معارف قرآنی در سطح عمومی و شناسایی و استفاده از توان اجرایی تشکل های قرآنی محله انجام می‌شود.
    وی با اشاره به استقبال شهروندان از طرح نسیم وحی در سال‌های گذشته بیان کرد: گسترش معنویت و انس با قرآن کریم، مانوس کردن نوجوانان و جوانان با قرآن و مفاهیم والای قرآنی، آموزش فرهنگ قرآنی و حضور خانوادگی شهروندان از جمله اهداف این طرح است که تا به امسال با استقبال خوبی از جانب شهروندان همراه بوده است.
    شهردار منطقه 8 مشهد تصریح کرد: سخنرانی، تفسیر توسط سخنرانان مطرح حوزوی ویژه برنامه‌های قرآنی و فرهنگی، بازارچه نیکوکاری، مناجات‌خوانی، تواشیح، برگزاری ویژه برنامه در شب‌های قدر، جشن ولادت امام حسن (ع) و عید سعید فطر را از دیگر برنامه‌های مراسم نسیم وحی است.
    وی در ادامه افزود: یک از اهداف جانبی برگزاری محافل انس با قران استفاده از فرصت و فضای معنوی ماه رمضان برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است.
    علیزاده تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی است تا با برگزاری محافل قرآنی و استمرار برنامه ترتیل‌خوانی، نسبت به گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه اقدام شود.
    شهردار منطقه 8 مشهد با تاکید بر اینکه ماه رمضان فرصت مغتنمی برای کسب تقوا و حرکت در مسیر الهی است، افزود: درک مفاهیم قرآنی بهترین عامل تقرب و نزدیکی به خداوند متعال در این ماه است.
    وی بهره‌گیری از اساتید و کارشناسان زبده قرآنی با در نظر گرفتن رده‌های سنی مختلف، کلاس‌های آموزشی، اجرای مسابقات و جنگ‌های قرآنی (نمایش، سخنرانی، مسابقه، قصه‌گویی و...)، کارگاه‌های تخصصی آموزش احکام در فضایی متفاوت با حضور قاریان ممتاز و بین‌المللی و مشاوره مذهبی را از اهم فعالیت‌های این مجموعه قرآنی دانست.
    علیزاده تصریح کرد: در این ایام بعد از افطار هر شب ساعت 21 تلاوت قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز بین‌المللی و جنگ‌های شاد و جذاب قرآنی در فضایی جذاب و متفاوت نیازهای معنوی و تفریحی شهروندان ار مرتفع می‌کند.
    گفتنی است این مراسم از ساعت 21 تا 23 با جنگ قرآنی با موضوعیت مفاهیم قرآنی برای تمام سنین و ترتیل یک جزء از قرآن مجید برگزار می‌شود.

    تعداد بازدید: 151
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر