26°C آفتابی
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 67
    کد: 132599
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۱۲
    شهردار منطقه 8 مشهد خبر داد:

    تجهیز و بازپیرایی باغ بام شهرداری منطقه هشت

    تجهیز و بازپیرایی باغ بام شهرداری منطقه هشت با مساحت
    بالغ بر 250 متر مربع
    تجهیز و بازپیرایی باغ بام شهرداری منطقه هشت

      با توجه به محدودیت ایجاد فضای سبز در بافت شهری و چالش های زیست محیطی شهرها ی بزرگ از قبیل آلودگی هوا، کمبود فضای سبز شهری به خصوص در مناطق مرکزی شهر، ظهور پدیده ی جزیره ی گرمایی شهری و بحران انرژی، موج جدید رویکرد به بام های سبز آغاز گردیده است . بام باغ که بام سبز، بام گیاهی و بام زیستی نیزنامیده می شود، یک سیستم سبک وزن مهندسی سازاست که رشد گیاه را در بام میسر ساخته ودرعین حال ازبام محفاظت می کند. از دیدگاه زیبا شناسی باغ بام ها به طور مشخص عامل توسعه محیط زیست هستند،این توسعه منحصر به یک توسعه ساده در چشم انداز محیط نبوده و در صورتی که در مقیاس وسیع تر بکار رود، نقش بسزایی در حفظ سلامت اکوسیستم بویژه در نواحی پر تراکم ایفا می نماید.
    با تبدیل عرصه بام ها به فضای سبز علاوه بر بهره مندی از یک فضای دلنشین مطبوع بر کیفیت هوای محیط اطراف و در مقیاس کلانن شهر افزوده می شود.
    ‎در راستای ارتقای کیفیت محیط زیست و توسعه پایدار شهری و در جهت استفاده ی کاربردی از بام ها عملیات تجهیز و بازپیرایی باغ بام شهرداری منطقه هشت با مساحت بالغ بر 250 متر مربع اجرایی گردید.شهردار منطقه هشت با بیان خبر فوق خاطر نشان ساخت : اجرای طرح باغ بام را یکی از ضرورت‌های توسعه فضای سبز مشهدو راهکاری برای مقابله با محدودیت‌های توسعه فضای سبز در فضاهای عمومی شهری به‌ویژه در هسته متراکم مشهد است .
    مهندس سید ابراهیم علیزاده در ادامه افزود : بام سبز یکی از رویکرد های نوین معماری و شهر سازی و برخاسته از مفاهیم توسعه ی پایدار است که از آن می توان در جهت افزایش سرانه فضای سبز، ارتقای کیفیت محیط زیست و توسعه پایدار شهری و در جهت استفاده ی کاربردی از بام ها بهره برداری نمود.
    شایان ذکر است در تجهیز و باز پیرایی باغ بام ساختمان شهرداری منطقه هشت ‏ از گیاهان پوششی و دائمی متنوعی چون لیزوماکیا،پنج انگشت ،فرانکنیا،شبدرامریکایی،انواع سدوم ها ،شمشاد نعنایی ،رز ساناز،یال اسبی،فستوکا،گازانیا،آردی و درختچه های کامیسی پاریس و یاس هلندی و رز و شمشاد نعنایی استفاده شده است.

    تعداد بازدید: 67
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر