اوقات شرعی
 • چهارشنبه،24 مهر 1398
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 77
    کد: 133832
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۵/۲۸

    برنامه غربالگری دیابت برای بانوان منطقه هشت با مشارکت مرکزبهداشت ثامن

    برنامه غربالگری دیابت بانوان محله شهیدبهشتی به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه هشت در مسجد پنچ تن برگزار گردید.
    برنامه غربالگری دیابت برای بانوان منطقه هشت با مشارکت مرکزبهداشت ثامن
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت :مهندس سید ابراهیم علیزاده ار اجرای برنامه غربال گری دیابت همراه با  گارگاه آموزشی ویژه دیابت برای بانوان سطح منطقه هشتخبرداد.
     شهردار منطقه هشت بااعلام این خبر گقت :سلامتی وتندرستی یکی از مهمترین سرمایه های هرانسان در طول عمر می باشد. رسالت اصلی علم پزشکی با پیشگیری از بیماریها اغاز،با تشخیص به موقع ادامه وبا درمان سرانجام می یابد.پیشگیری از بیماری ویا تشخیص زود هنگام آن به خصوص در زمانی که بیماری هنوز ایجاد علامت نکرده و فرد احساس ناخوشی ندارد مهمتر و آسانتر از درمان بیماری در مراحل پیشرفته وتؤام با ظهور عوارض است.امروزه پایش سلامت ( چکآپ) نقشی برجسته در شناسایی زود هنگام اختلالات بدن وجلوگیری از بروز عوارض وخیم بیماریها دارد
    وی آگاه نمودن وتوانمند سازی بانوان را در خصوص مواجه با عوارض این بیماری بسیار حائز اهمیت دانست وافزود: آگاه سازی مناسب نقش به سزایی را در افزایش کیفیت زندگی خانواده ها  ایفا می نماید زیرا بسیاری از عوارض این بیماری با تشخیص به موقع ودرمان آن قابل پیشگیری خواهند بود.
    علیزاده درپایان با با تاکید براینکه این برنامه در راستای اجرای مصوبات شورای اجتماعی محله  شهیدبهشتی برگزار گردیده است ؛ گفت : اجرای رایگان تستهای غربالگری  بیماری دیابت ،اندازه گیری فشار خون، قد و وزن  به همراه  برگزاری کارگاه آموزشی 2ساعته درحاشیه این برنامه که  باحضور متخصص این رشته  همراه بوده است برگزار گردیده است .
    گفتنی است : این طرح به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه هشت در مسجد پنج تن محله شهید بهشتی با حضور بیش از 150تن از بانوان محل برگزار شده است .
    تعداد بازدید: 77
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر