اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 166
    کد: 808
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۶/۱۳

    توسعه و تکمیل فضای سبز بوستان بزرگ کوهسنگی

    شهردار منطقه هشت خبر داد : کاشت و تکمیل فضای سبز بوستان بزرگ کوهسنگی در سال 1391
    توسعه و تکمیل فضای سبز بوستان بزرگ کوهسنگی

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت :
    با توجه به اهمیت بوستان بزرگ کوهسنگی به عنوان قطب گردشگری تفریحی پایتخت معنوی ایران و حجم بالای بازدید کننده از بوستان بزرگ کوهسنگی؛ این مکان نیازمند توجه ویژه ای در خصوص حفظ و نگهداری فضای سبز و کاشت گونه های متنوع گیاهی است. قرارگرفتن بوستان بزرگ کوهسنگی در محدوده شهری و دسترسی سهل شهروندان و گردشگران به این مرکز تفریحی – گردشگری موجب گشته است که ابن مکان به عنوان قطب گردشگری شهر مشهد مقدس به شمار آید.
    مدیریت بوستان با برنامه ریزی مدون و اجرای برنامه های کاشت و انجام مراحل خاکریزی ؛عمق سازی و ....و با کاشت 800 اصله درختچه اقدام به تکمیل و توسعه فضای سبز سطح کوهسنگی نموده است که این امر گوشه ای از اقدامات گسترده صورت گرفته شده میباشد.
    توسعه و تکمیل فضای سبز با طی نمودن مراحل کاشت درختچه ؛ خاکریزی ؛ عمق سازی ؛ رگلاژ؛ ایجاد طشتک و کمپکت خاک تحت نظارت کارشناسان ذیربط و در حد فاصل فضای سبز دامنه کوه ( از دیوار ماهی تا مزار شهدا) انجام گردید.
    کاشت پرچین دو طرفه به متراژ 750 مترطول و کاشت گونه های متنوع گیاهی بالغ بر 1100 متر مربع از دیگر اقدامات صورت گرفته شده در توسعه و تکمیل فضای سبز کوهسنگی میباشد .شایان ذکر است سم پاشی درختان بر علیه آفات؛ شته و کنه تار عنکبوتی به تعداد جمعا 4800 اصله از اقدامات موثر در نگهداری فضای سبز بوستان بزرگ کوهسنگی میباشد
    .هرس درختان در محوطه طرح توسعه کوهسنگی( شرکت توانیر) 915 اصله و ایجاد آبشخور مناسب جهت رشد مناسب ؛ روتبال درختان در مسیر دوچرخه سواری طرح توسعه و سایت جنوبی (75 اصله)؛ ایجاد تشتک و اصلاح سیستم آبیاری مناسب درختان حاشیه بزرگراه 270 اصله ؛ خاک برداری و خاک ریزی مسیر سایت جنوبی 5400 متر مکعب و همچنین اصلاح و تعمیر کامل چراغ های مثلثی به تعداد 200 عدد. و نور پردازی آلاچیق ها اطراف ساختمان مسجد مزار شهدا و آبنمای استخر مرکزی از دیگر اقدامات انجام شده در بوستان بزرگ کوهسنگی میباشد.


     

    تعداد بازدید: 166
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر