26°C آفتابی
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 76
    کد: 136295
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
    عضو شورای اسلامی شهر اسلامی مشهد در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس تاکید کرد؛

    لزوم افزایش ضریب ماندگاری زائران در شهر مشهد

    به عنوان یک خادم مردم درخواست دارم در پاسخ‌دهی به مردم جانب انصاف و مساوات را پیش بگیرند تا شهروندان از شهرداری راضی باشند.
    لزوم افزایش ضریب ماندگاری زائران در شهر مشهد

     عضو شورای اسلامی شهر اسلامی مشهد بر لزوم افزایش ضریب ماندگاری زائران در شهر مشهد تاکید کرد.
    به گزارش روابط عمومی شهرد اری منطقه هشت  امیر شهلا در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) با حضور شهردار منطقه 8 مشهد و با همراهی متولیان فرهنگی پایگاه بسیج شهید رجایی برگزار شد، با اشاره هم‌زمانی این ایام با روزهای جنگ و دفاع بیان کرد: این روزها بهانه‌ای برای یاد کردن از آن‌هایی است که از ارزنده‌ترین و گرانبهاترین سرمایه وجودی خود گذشتند تا کشوری در امنیت و آرامش زندگی کنند.
    وی با اشاره به 33 شهید محله رودکی و 113 جانباز و رزمنده دفاع مقدس در این محله گفت: این شهدا نیز مثل 120 هزار از خود گذشته‌ای هستند که برای عزت و آسایش هموطنان و برای این که ذره‌ای از این خاک به دشمن واگذار نشود جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه از تلاش برای ماندگاری ضریب زائران مشهد الرضا(ع) خبر داد و گفت: افتخار ما این است در کنار 3.5 میلیون جمعیت پذیرای 70 هزار زائر و گردشگر از نقاط مختلف به مشهد هستیم که این آمار در بین توریستی‌ترین شهرها هم کم نظیرست.
    به گفته شهلا، سهم مشهد از این رویداد گردشگری روزانه 2 هزار تن زباله است که مدیریت شهری این کار را با افتخار انجام می‌دهد که البته مصروف کردن اعتبار در این زمینه نمی‌گذارد هزینه صرف آبادانی پروژه‌های شهری شود.
    وی ادامه داد: هوشمندی در مدیریت شهری می‌تواند ضریب ماندگاری زائران را از 2.5روز به 5 روز برساند و درآمدزایی آن صرف عمران و آبادانی شهر شود.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد از برنامه‌های کارآمدی که در شورای اسلامی شهر مشهد برای افزایش ضریب ماندگاری در مشهد در حال انجام است خبر داد و گفت: هر چه بیشتر بتوانیم زائر را در این شهر نگه داریم و برنامه برای پذیرایی از فرهنگ علی بن موسی الرضا (ع) را نهادینه کنیم در راستای ماندگاری زائر موفق خواهیم بود.
    شهلا با اشاره به حلول ماه محرم و حضور زائران و هیات‌هایی که به عشق علی بن موسی الرضا(ع) دهه اول محرم را درکنار این بارگاه عزاداری کنند، گفت: همه توان شهر را بسیج می‌کنیم تا میزبان خوبی در این ایام باشیم.
    وی با اشاره به این موضوع که دوره جدل‌های سیاسی تمام شده و همه آنهایی که دل در گرو شهر امام رضا (ع) دارند از هر جناح و جریانی که هستند باید کنار هم قرار بگیرند و مدیریت شهری را کمک کنند، گفت: برای ما رسالتی جز آبادانی شهر متصور نیست تا مدیریت شهری وضعیت نابه‌سامان و بیمار اقتصاد را به سمت بهبود پیش ببرند.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: عملیات عمران و آبادانی شهر آغاز شده است و همه تلاش‌ها باید در این راستا باشد.
    وی با بیان اینکه یکی از نارضایتی‌ترین سازمان‌های کشور شهرداری‌ها هستند، تصریح کرد: این نارضایتی به این دلیل است که برخی از مسوولان در شهرداری‌ها پاسخگوی خوب به مردم و ارباب رجوع نیستند.
    شهلا خاطرنشان کرد: به عنوان یک خادم مردم درخواست دارم در پاسخ‌دهی به مردم جانب انصاف و مساوات را پیش بگیرند تا شهروندان از شهرداری راضی باشند.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: خادمان مردم در شهرداری با روی گشاده‌تر و روابط عمومی بالاتر از قبل به حرف مردم گوش دهند چرا که مردم نیاز به مسوولانی دارند که به آن‌ها گوش داده شوند.

    تعداد بازدید: 76
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر