19°C آفتابی
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،06 اردیبهشت 1397
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 21
    کد: 142162
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
    گزارش سدمعبر خیابان خرمشهر :

    شهردار منطقه هشت : استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی شهروندان است .

    گزارش شهردار منطقه هشت در خصوص سد معبر خیابان خرمشهر
    شهردار منطقه هشت : استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی شهروندان است .

    امروزه، رشد روزافزون شهرها و توسعه شهری با توسعه صنعتی همراه شده و در برخی شهرها این ارتباط چنان عمیق است که در صورت عدم وجود یک نظام کالبدی – فضایی مؤثر، باعث نابسامانی شهر در حال توسعه می شود. رشد شهرهای صنعتی نیز چنان حیرت آور بوده که همه ابعاد زندگی شهروندان را دچار تغییرات دامنه دار و عمیقی نموده است. بنابر این، جبران برخی پدیده های ناخوشایند حاضر از طریق همگامی با آخرین روش ها و ساز و کارهای نوین توسعه شهری از ملزومات اجتناب ناپذیر مدیریت شهری خواهد بود.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : دکتر حجت فرقانی شهردار منطقه 8 مشهد بیان داشت : تامین آرامش روحی و روانی شهروندان وایجاد محیطی شاداب و پویا برای ساکنان شهربهشت و زائران امام هشتم(ع) دارای اهمیت و اولویت است. برهمین اساس و از ابتدای سال 96 و با هدف زیبا سازی نمای بصری شهری و ایجاد آراستگی فضا و تامین طراوت ،شادابی و نشاط برای بین شهروندان و زائران واحد سد معبر اداره خدمات شهری منطقه با تمام توان به ارائه خدمت پرداخته است .
    یکی از مشکلاتی که این منطقه سالهاست با آن مواجه است موضوع مزاحمت های شغلی در محدوده خیابان های خرمشهر، بهار، شهید تولایی، امام خمینی و امام رضا می باشد. پارک خودروها در پیاده رو و معابر، تجمع صاحبان مشاغل در پیاده رو باعث شده است که برای عابران مزاحمت ایجاد شود.
    شهردار منطقه هشت در ادامه افزود : استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی شهروندان است .وی خاطر نشان ساخت : شهرداری منطقه 8 به منظور برخورد با این مزاحمت ها بر اساس قانون اقدام کرده و از طریق کمیسیون بند 20 و طبق روال قانونی طی سه مرحله اخطار اولیه، رای کمیته بدوی و کمیسیون بند 20 نسبت به پلمپ مشاغل مزاحم اقدام می کند و در هر ناحیه یک اکیپ در حال برخورد با متخلفان می باشد.
    شهردار منطقه هشت با بیان اهم اقدامات واحد سدمعبر منطقه درطول این مدت اظهار نمود : متاسفانه پدیده سدمعبر، علاوه براینکه موجب برهم خوردن آرامش شهر وشهروندان می شود ؛ یکی ازمشکلات اساسی شهرمحسوب می شود و رفع آن یکی از وظایف اصلی شهرداری است.درهمین راستا و از ابتدای سال جدید شهرداری منطقه هشت به منظور کاهش آلودگی محیط و افزایش رضایتمندی عمومی، با موارد سدمعبر برخورد و نسبت به جمع آوری وصدوراخطاریه لازم اقدام نموده است.
    دکتر فرقانی با اشاره به اینکه تعرض در خیابان ها و معابر عمومی تخلف محسوب می شود، اظهار داشت :بروز ترافیک و دشواری تردد عابران پیاده ، از جمله مشکلات نمایشگاه های اتومبیل است که بعضا خودروها را بیرون از فضای نمایشگاهی پارک می کنند و شهرداری با نمایشگاه های متخلف از طریق ابزار هایی قانونی مانند اخطار و پلمپ برخورد خواهد کرد که البته اطلاع رسانی لازمه صورت خواهد گرفت.
    شهردار منطقه هشت در پایان خاطرنشان گردید : فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای شهروندان همواره دراولویت و دستور کار شهرداری قراردارد تا اهالی محلات با مشارکت خود، متولیان امور شهری را در نظافت معابر ورفع مصادیق سد معبر یاری کنندو این امر نیازمند عزم همه ماست چراکه ساختن شهری پاک و آرام اصلی ترین خواسته مشترک بین ما و شهروندان مشهدی است.

    تعداد بازدید: 21
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر