-1°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،21 آذر 1397
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 48
    کد: 145558
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۱۲


    شهردار منطقه هشت بهداشت محیط زندگی شهری حاصل فعالیت تمامی شهروندان و مسئولان است

    نشست تخصصی شورای سلامت و امنیت غذایی شهرداری منطقه 8 با موضوع بررسی پسماند و تفکیک زباله در سطح منطقه برگزار شد.
     شهردار منطقه هشت بهداشت محیط زندگی شهری حاصل فعالیت تمامی شهروندان و مسئولان است

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه8، شهردار منطقه با بیان اینکه بهداشت محیط زندگی شهری حاصل فعالیت تمامی شهروندان و مسئولان است، گفت: شهروندان و مسئولان با همکاری می‌توانند شهری سالم و پویا داشته باشند. دراین راستا هوای‌پاک، نظافت محیطی و فرهنگ بازیافت زباله از جمله مولفه‌های بهداشت محیطی است.

    دکتر حجت فرقانی افزود: با توجه به اهمیت وجود زیرساخت‌های لازم جهت ارتقای سطح فرهنگ تفکیک زباله و ارائه تسهیلات به شهروندان اقداماتی در سطح منطقه به منظور فرهنگ‌سازی تفکیک زباله از مبدا انجام می‌شود.
     وی از آمادگی4 ایستگاه ثابت تفکیک زباله از مبدا در سطح منطقه به منظور دریافت زباله خشک شهروندان در دو شیفت کاری خبر داد و گفت ایستگاه‌های ثابت مبادله کالا و پسماند خشک در خیابان سعدی پسماندهای الکترونیک، خیابان دانش‌غربی مقابل سرای بلور، خیابان شهید بهشتی نبش ارشادالرضای یک و میدان ده‌دی داریم که درحال حاضر 14722مشترک دارند.
    شهردار منطقه در ادامه گفت: در حال حاضر در سطح منطقه 3خودرو برای جمع‌آوری تفکیک زباله داریم که به‌طور متوسط ماهانه 53تن زباله از سطح منطقه جمع‌آوری می‌کنند.
    وی درخصوص جمع‌آوری پسماندهای خشک صنوف گفت: در حال حاضر 26خودرو پیکان وانت مامور جمع‌آوری پسماندهای خشک هستند که روزانه 180تن پسماند جمع‌آوری می‌کنند.
    دکتر فرقانی با توجه به اهمیت آموزش در سنین پایین افزود: فرهنگ‌سازی که از سنین پایین آغاز شود نهادینه می‌گردد. در حال حاضر با توجه به ظرفیت فضای مدارس در منطقه 5کلبه بازیافت در مدارس داریم
    تعداد بازدید: 48
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر