اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 122
    کد: 146121
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۱۹

    رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در گردهمایی شورای اجتماعی محلات منطقه8

    رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: در طرح ابتکاری شورای اجتماعی محلات، فضای برقراری ارتباط مستقیم مدیریت شهری با مردم شکل گرفته است که در شیوه عملکردی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
    رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در گردهمایی شورای اجتماعی محلات منطقه8
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، احسان اصولی با حضور در گردهمایی شورای اجتماعی محلات منطقه 8 که در فرهنگسرای کودک و آینده پارک کوهسنگی مشهد برگزار می شد ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یکی از مهمترین اصول انقلاب و رکن شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران حضور و نقش آفرینی مردم است.
     اصولی افزایش سطح مشارکت مردم را به عنوان یکی از اولویت ها و راهبردهای اساسی شورای پنجم عنوان کرد و افزود: حوزه های مختلف دبیرخانه شورای اجتماعی محلات اعم از بودجه، اعتبار و ساختار سازمانی برای شورای شهر از جایگاه مهمی برخورداراست.
    وی اظهارکرد: شورای شهر مشهد به ایجاد فضای مطلوب و مورد خواست مردم معتقد است، فضایی که در آن دیدگاه ها و انتقادات مردم بر اساس فرایندهای تدوین شده دریافت شود و ما تصمیمات خود را براساس دیدگاه مردم سازماندهی کنیم.
    وی ادامه داد: در شهری با جمعیت 3 میلیون نفری محدود شدن تصمیمات مدیران شهری به حوزه کارشناسی و مجموعه هایی که با آن ها در ارتباط هستند خطایی راهبردی است از همین روی خود را مکلف به تقویت شورای اجتماعی محلات کردیم و برای تحقق این هدف گامهای عملیاتی برداشته شده و رویکردهایی را اتخاذ کرده ایم.
    رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اظهار کرد: جشنهای گرامی داشت ایام دهه فجر و برگزاری گردهمایی های شورای اجتماعی محلات در این ایام فرصت را برای همکاران ما به منظور دریافت نقطه نظرات مردم فراهم کرد اما هنوز با انتظارات ما بسیار فاصله دارد.
    وی با اشاره به استفاده از نظرات مردم در جشنواره استقبال از بهار گفت: رویداد جشنواره استقبال از بهار مرتبط با فضای زندگی مردم است لذا از دست اندرکاران این جشنواره خواسته شد بخش مردمی آن را تقویت کنند و از شورای اجتماعی محلات نیز خواستیم برای پر بار شدن جشنواره بهار به مردم مراجعه کرده و از نظرات آنها برای محله آرایی و آذین بندی ایام نوروز استفاده کنند.
    وی در خصوص گروه های کارشناسی که در برپایی جشنواره خانه بهار مشغول به فعالیت ها هستند گفت: تیم های حرفه ای مردم نهاد تشکیل شده اند و با برقراری ارتباط با مردم از آنها نظرسنجی می کنند زیرا حمایت و حضور پررنگ مردم در این مسیر بسیار تاثیر گذار است.
    رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد با خطاب قرار دادن اعضای شورای اجتماعی محلات گفت: اعضای شورای اجتماعی محلات نسبت به هویت و سرمایه های اجتماعی شهر دغدغه مند هستند و بر این اساس از شما می خواهیم برای برداشتن گامهای موثر و ایجاد تغییرات چشم گیر در سطح شهر مشهد به ماکمک کنید.

    وی اظهار کرد: مشکلات از تمرکز گرایی شروع می شود لذا ما با تغییر روش های موجود با محوریت تمرکز زدایی از مشارکت اهالی محل استقبال کردیم زیرا در شهری با وسعت مشهد و تنوع دیدگاه ها هر محله باید مطالبات مختص به خود را داشته باشد

    تعداد بازدید: 122
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر