8°C ابری
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 49
    کد: 147336
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
    رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در «جشن بزرگ درختکاری منطقه هشت » تاکید کرد؛

    تغییر سبک زندگی با هدف نجات شهر مشهد

    رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در جشن بزرگ درختکاری شهرداری منطقه هشت
    تغییر سبک زندگی با هدف نجات شهر مشهد

    رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد بر تغییر سبک زندگی با هدف نجات شهر مشهد تاکید کرد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، احسان اصولی با بیان این مطلب در «جشن بزرگ درختکاری» که به مناسبت هفته درختکاری در محل بولوار شهدای ارتش برگزار شد، اظهار کرد: آمار و ارقام نشان‌دهنده آن است که محیط زیست شهر مشهد وضعیت نگران کننده‌ای داشته و آلودگی هوا اثرات مخرب و زیبان‌باری بر سلامت شهروندان دارد. به همین دلیل ضرورت دارد سبک زندگی افراد با هدف نجات شهر تغییر یابد.
    وی با اشاره به آمار بالای تعداد روزهای ناسالم سال، بیان کرد: ضرورت دارد توجه جدی و عزمی راسخ برای رفع مشکل آلودگی هوا و آلودگی‌های زیست محیطی نیاز است. شهروندان لازم است از دغدغه‌ها و مسائل موجود آگاهی یابند. سپس مشکلات را پذیرفته و برای رفع آن تلاش کنند و در عین حال رفع آن را از مسئولان نیز مطالبه نمایند.
    رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: در غیر این صورت بسنده کردن به درختکاری در هفته درختکاری و اجرای فعالیت‌هایی به صورت نمادین نمی‌تواند گره‌گشا باشد و مشکل را حل کند.
    اصولی در ادامه افزود: مردم باید بپذیرند در محیط زندگی و زیست خود اتفاقاتی در حال رخ دادن است که نیازمند دقت و توجه بیشتری است. سپس با پذیرش این خطرات، برنامه‌هایی برای رفع آن دنبال کنند.
    وی با اشاره به حجم بالای تولید و مصرف پلاستیک، اظهار کرد: تجزیه این مواد به سال‌ها زمان نیاز دارد و آلودگی زمین را به همراه دارد. همچنین منابع آلوده‌کننده آب نیز کم نیستند و فاضلاب‌های شهری معضلی در این بخش محسوب می‌شوند. خودروهایی که در سطح شهر تردد می‌کنند نیز بخش مهمی از آلودگی هوا را به دنبال دارند که ضرورت دارد به طور جدی برای رفع این مشکلات چاره‌اندیشی کرد.

    تعداد بازدید: 49
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر