8°C ابری
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 69
    کد: 147762
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
    مدیر منطقه 8 در دیدار با خانواده شهیدان نجفی :

    فرهنگ ایثار و شهادت ،ارزشی ماندگار است .

    شهردار منطقه 8 مشهد، رئیس اداره ورزش و جوانان این شهر و مدیران شهری منطقه با خانواده شهیدان نجفی دیدار کردند. در این دیدار که با هدف تجدید میثاق با شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد، به یاد هر شهید یک درخت در منزلشان کاشته شد.
     فرهنگ ایثار و شهادت ،ارزشی ماندگار است .

    به گزارش روابط عمومی، حجت فرقانی شهردار منطقه، هدف از برگزاری این دیدار را دلجویی از خانواده شهدا و اعلام پیروی از آرمان‌های شهدا و رهبر انقلاب عنوان کرد.
    وی افزود: سرزمین ما بیش از هر جای دیگر مفتخر به داشتن ارزش‌های والا و اصیلی است که نمونه آن را در کمتر جایی می‌توان یافت. فرهنگ ایثار و شهادت یکی از ارزش‌هاست که هم‌زمان با تاریخ این سرزمین شکل گرفته و همیشه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.فرقانی دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران را ادای دین به آنان و زمینه‌ساز گسترش فرهنگ قدردانی و ارج نهادن به مقام و منزلت خانواده شهدا برشمرد و بر تکریم خانواده‌های شهیدان تأکید کرد.آرامش جامعه مدیون خون شهداست.احمد صالح نژاد، رئیس اداره ورزش و جوانان مشهد، نیز در این دیدار با اشاره به اینکه شهیدان نعمت‌های خداوند بر ما هستند گفت: باید همواره نگاه ما به خانواده شهیدان یک نگاه ویژه باشد، چون آنان بهترین و عزیزترین کس خود را در راه نظام مقدس اسلامی و امنیت کشور تقدیم کردند. وی ادامه داد: شهدای ما با گذشت از جان و مال خود از کشورمان و آرمان‌های رهبر انقلاب دفاع نمودند و امروز آرامش حاکم بر جامعه را مدیون خون شهدا هستیم.در ادامه این دیدار مادر شهیدان نجفی درباره پسرانش گفت: مجید در کردستان، کامیاران، غرب، مریوان، رقابیه، فکه، بستان، چزابه، شلمچه، خرمشهر، بازی‌دراز، دشت عباس، هورالعظیم و اروندرود و فاو حضوری فعال داشت. او در عملیات والفجر 8 هم مانند دیگر عملیات‌ها حضور داشت، حتی منطقه‌ای را که قرار بود عملیات والفجر 9 در آن انجام شود، شناسایی کرد اما دست تقدیر فرصت حضور در عملیات والفجر 9 را به او نداد و پسرم شب عملیات والفجر 8 به وسیله نارنجکی که از طرف یکی از قوای دشمن به طرفش پرتاب شد، به فیض شهادت نائل شد.حمید هم در کربلای 4 و 5 غواص بود. او هم در عملیات کربلای 5 در رودخانه کرخه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.
     

    تعداد بازدید: 69
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر