-1°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،21 آذر 1397
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 89
    کد: 148277
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

    شهرداری منطقه 8 با دست پر به استقبال بهار می‌رود.

    نصب المان‌های نوروزی + اسکان موقت و توزیع رایگان ماهی
    شهرداری منطقه 8 با دست پر به استقبال بهار می‌رود.

    هم‌زمان با فرارسیدن بهار 97، ده‌ها برنامه تفریحی، گردشگری و فرهنگی در محدوده شهرداری منطقه 8 به اجرا درمی‌آید.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : شهردار منطقه هشت با اعلام خبر جاگذاری المان‌های نوروزی در توضیح این المان‌ها گفت: پناه امن، ماهی نوروزی، شکوفه‌های بهاری، زندگی، باغ وحش سنگی، یک رنگ از بهار، مسیر و بهاربافی المان‌های جدید این منطقه هستند که در چهارراه لشکر، مقابل استانداری، استخر کوهسنگی، خیابان بهار، چهارراه استانداری، میدان بیمارستان امام رضا (ع) و تعدادی از بوستان‌ها نصب خواهند شد.
    20 مدرسه، محل اسکان زائران
    مدارس هرساله یکی از مکان‌های اصلی اسکان زائران است و دکتر حجت فرقانی از هماهنگی‌های صورت گرفته در این حوزه هم خبر داد.
    وی اضافه کرد: این مدارس در نزدیکی حرم و در خیابان‌هایی همچون بهار، آخوندخراسانی، امام خمینی (ره)، جنت غربی، دانش غربی، امام رضا (ع)، آیت‌ا... شیرازی و شهیدان چمران و دیالمه قرار دارند. همچنین سالن ورزشی شهید مغنیه برای اسکان اضطراری آماده شده است که از 28 اسفند تا 10 فروردین به زائران خدمات می‌دهد.
    به گفته وی در این سالن علاوه بر اسکان، اکران فیلم، برگزاری مسابقات ورزشی و توزیع محصولات فرهنگی هم صورت خواهد گرفت.
    توزیع رایگان ماهی سفره هفت سین
    توزیع ماهی سفره هفت‌سین از دیگر برنامه‌های شهرداری این منطقه در جمعه آخر سال است.
    برنامه‌ای که شهردار منطقه هشت از مخاطب فراوان آن یاد کرد وگفت: این ماهی‌ها به صورت رایگان و در کوهسنگی توزیع خواهد شد.
    شهردار منطقه 8 در توضیح تعدادی دیگر از برنامه‌های استقبال از بهار منطقه گفت: فضاسازی شهری با نصب هزار پرده رنگی، برگزاری مسابقه عکاسی از المان‌ها، برپایی کارناوال بهارانه و بازدید از خانواده شهدا و سالمندان از 28 اسفند تا 5 فروردین انجام می‌شود.
    ارائه خدمات رایگان در ایستگاه استقبال زائران
    فرقانی در ادامه گفت: این منطقه به واسطه مجاورت با پایانه مسافربری امام رضا (ع) برنامه‌های استقبال از زائران را در این پایانه اجرا می‌کند. در این ایستگاه اجرای نمایش، موسیقی سنتی، جنگ شادی، غرفه کودک، خدمات ویلچر رایگان، خدمات پزشکی (تست فشار و قند خون)، مشاوره و... انجام خواهد شد.
    از جشنواره هفت‌سین تا ایستگاه سبزینه
    مسلم ابراهیم زاده : برگزاری جشنواره هفت‌سین برای نمایش هنر بانوان در محل سالن ورزشی جهادمغنیه از دیگر برنامه‌های استقبال از بهار منطقه است. طبق این برنامه علاقمندان و هنرمندان می‌توانند برای شرکت در جشنواره امروز، 22 اسفند از ساعت 9 تا 12 ظهر در سالن ورزشی جهاد مغنیه حاضر شوند.
    معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 8 افزود: علاوه بر این، برنامه آموزشی ایستگاه سبزینه هم اجرا می‌شود. این برنامه با هدف آموزش نحوه نگهداری از گل‌های آپارتمانی و ایجاد فرهنگ حفظ فضای سبز در کوهسنگی، روز 13 فروردین اجرا می‌شود.
    به گفته وی در همین راستا جشنواره آموزشی تراریوم (نحوه پرورش گل در شیشه) از 28 اسفند تا 13 فروردین در کوهسنگی عملیاتی می‌شود.
    دور زدن عمو نوروز در شهر
    معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 8 در ادامه به زنده کردن آیین‌های نوروز سنتی اشاره کرد و گفت: آماده کردن عمو نوروز برای دور زدن در بوستان‌ها، معابر پرتردد و مراکز خرید یکی از همین برنامه‌ها است.
    وی ادامه داد: همچنین در قالب جشن دیگری برای زنده کردن سنت دیرینه چهارشنبه آخر سال که متأسفانه طی سالیان گذاشته انحرافاتی در آن صورت گرفته است، جشنی در شب 22 اسفند در کوهسنگی برپا خواهد شد.
    از خانه‌تکانی محلی تا طرح کوشش
    این مقام مسئول صحبت‌های خود را با یادی از برنامه‌های خانه‌تکانی محلی و طرح کوشش به پایان رساند و خبر داد: طرح کوشش مربوط به مطالعه در ایام نوروز است که مسجدهای ابا‌عبدا...، ابوالفضلی و هنرمند آماده اجرای آن هستند.
    طبق گفته‌های وی در طرح خانه‌تکانی هم با کمک اهالی، نظافت منزل پدر و مادر شهدا و سالمندان در محله امام رضا (ع) در آخرین روزهای اسفند انجام می‌شود.
     

    تعداد بازدید: 89
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر