5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 41
    کد: 149284
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۱/۱۵

    ایستگاه استقبال از زائران نوروزی در پایانه مسافر بری امام رضا(ع)

    گزارش شهردار منطقه 8 مشهد از برپایی ایستگاه استقبال از زائر در پایانه مسافر بری امام رضا(ع)
    ایستگاه استقبال از زائران نوروزی در پایانه مسافر بری امام رضا(ع)

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، دکتر حجت فرقانی در خصوص طرح‌های فرهنگی برنامه‌ریزی شده جهت استقبال از زائران و مجاوران اظهار کرد: به منظور استقبال هرچه بهتر از زائران بارگاه ملکوتی علی‌بن موسی الرضا(ع) در این ایام، ایستگاه استقبال از زائر در پایانه مسافربری که یکی از مبادی ورودی اصلی شهر است ،استقرار پیدا کردند. این ایستگاه در قالب غرفه‌های متنوع و خلاقانه مورد استقبال گسترده هموطنان قرار گرفت .
    وی باعرض تبریک ایام گفت: نوروزهمه ساله برای مردم ایران اسلامی دارای نشانه ها، اعتقادات و باورهای خاص خود است. بسیاری در این ایام به دنبال کسب معنویت و ایجاد فضای روحی مناسب در خود هستند که شهر مشهد و بارگاه منور امام رضا(ع) قبله آلام مردم بسیاری در این خصوص است.زائرانی از همه جای کشور و حتی از خارج مرزهای ایران اسلامی به شهر مقدس مشهد می آیند تا به زیارت حرم امن امام هشتم(ع) نائل شوند، در همین راستا مدیریت شهری منطقه نیز در آمادگی کامل برای پذیرایی از زائران در عید باستانی نوروز بسر می‌برد .
    شهردار منطقه 8 مشهد در ادامه با بیان اینکه دغدغه اصلی زائران زیارتی توام با آرامش است و خادمان پایتخت معنوی کشور تلاش می‌کنند با برنامه‌ریزی صحیح امنیت، آرامش و رفاه را برای زائران فراهم آورند، افزود: یکی از مهم‌ترین غرفه‌های این ایستگاه پذیرایی از زائران برای گذراندن دقایقی و آماده شدن برای طی آخرین منزل تا حرم رضوی است. در کنار آن نیز غرفه‌های متنوع دیگری برای خدمات پزشکی، ایمنی، مشاوره‌های دینی و شرعی و... است که می‌تواند موجب بهبود کیفیت زیارت در ادامه مسیر باشد.
    فرقانی در ادامه با اشاره به آغاز فعالیت این غرفه‌ها از29 اسفند ماه عنوان کرد: غرفه‌های ایستگاه استقبال از زائر شامل خدمات مشاوره مذهبی، چکاپ و فوریت های پزشکی، ایستگاه ورزشی- نمایش تصاویر 3 بعدی مناظر طبیعی ایران و جهان ؛گروه سرود وتئاتر با موضوع مشهد شناسی-مشهد قدیم،گردشگری و فرهنگ میزبانی، راهنمای زائر، خلاقیت کودک، ودیگر فعالیت‌های جنبی است که تا14فروردین ماه به صورت صبح وبعداز ظهر ادامه یافت.

    تعداد بازدید: 41
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر