5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 62
    کد: 149371
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
    شهردار منطقه 8 مشهد خبر داد:

    کاشت 720هزار بوته گل فصلی در آغاز بهار در منطقه هشت

    گزارش اقدامات اداره فضای سبز شهرداری منطقه هشت در استقبال از بهار 97
    کاشت 720هزار بوته گل فصلی در آغاز بهار در منطقه هشت

    در آستانه بهار97، 720هزار بوته گل فصلی در سطح منطقه کاشته شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : شهرار منطقه هشت با اعلام این خبرگفت: با آمدن فصل بهار و اهمیت ‏وجود گل‌های فصلی برای زیباسازی منظر شهری، ایجاد روحیه نشاط وشادابی دربین شهروندان، ‏720هزار انواع گل‌های فصلی شامل بنفشه، شب‌بو، همیشه‌بهار، میناچمنی، پامچال در سطح منطقه کاشته شده است.‏
    وی ادامه داد: توجه به آراستگی محیط شهری، ایجاد طراوت و نشاط در بین شهروندان و زائران از اولویت‌های اصلی شهرداری منطقه است. به همین منظور با شناسایی نقاط مناسب به ویژه محل‌های پرتردد، تقاطع‌ها، آیلندها، لچکی‌ها و بوستان‌ها، برنامه‌ریزی لازم به منظور کاشت بوته‌های گل با هدف ایجاد نشاط و شادابی شهروندان و زیباسازی بصری شهر برای استقبال از بهار انجام شد.
    دکتر حجت فرقانی تصریح کرد: بوستان بزرگ کوهسنگی به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری پایتخت معنوی جایگاهی فراشهری در نزد بازدیدکنندگان دارد که این موضوع اهمیت آمادگی آن را جهت استقبال از بهار به دنبال داشت و به همین منظور سعی داشتیم فضایی زیبا برای زائران و مجاوران در سطح منطقه ایجاد کنیم.
    وی خاطر نشان کرد: علاوه بر کاشت گل‌های فصلی واکاری و تکمیل130هزار مترمربع پرچین‌های سطح منطقه، لکه‌گیری 4هزار متربع چمن‌، رنگ آمیزی هزار و 270 نیمکت و هزار و 50سطل‌زباله، رنگ آمیزی و ساب زنی آبنماها به متراژ 14هزار مترمربع، رنگ آمیزی 27 مورد موتورخانه در سطح منطقه، رنگ آمیزی 4هزار و 600عدد پایه چراغ و رنگ آمیزی لوازم بازی در پارک‌ها و لوازم بدنسازی از دیگر برنامه‌های ‏استقبال از بهار در سطح منطقه بوده است. که توسط نیروهای فضای سبز انجام شده است.
    فرقانی در ادامه گفت: بیش از 700 اصله درختچه نیز در سطح منطقه کاشته شده است.

    تعداد بازدید: 62
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر