2°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 43
    کد: 150513
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
    گوشه ای از اقدامات اداره فضای سبز شهرداری منطقه هشت در بوستان کوهسنگی

    میزبانی شایسته بوستان کوهسنگی از زائرین و شهروندان

    شهردار منطقه هشت : اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فضای سبز در شهرها با هدف شادابی شهر و نشاط شهروندان است.
    میزبانی شایسته بوستان کوهسنگی از زائرین و شهروندان

    به منظور آماده‌سازی و زیباسازی سطوح فضای سبز برای بهره‌برداری شهروندان و پذیرایی مناسب از زائران در تابستان سال جاری صورت پذیرفته است.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت حجت فرقانی با بیان این مطلب افزود: در بوستان کوهسنگی در راستای بهبود منظر شهری و با هدف ایجاد محیطی مناسب و زیبا وایجاد نشاط و سرزندگی در بین شهروندان به همراه شستشوی درختان و پرچین‌های سطح بوستان و سم‌پاشی و مبارزه با آفات در گونه‌های گیاهی سطح پارک انجام گرفته است..
    وی با بیان اینکه توسعه و گسترش فضای سبز در سطح منطقه به خصوص در آغاز هرفصل همواره با استقبال خوبی از سوی شهروندان رو به رو بوده است و حال و هوایی خاص و رنگ و بویی تازه به شهر می بخشد افزود: در همین راستا و به همت و تلاش بی وقفه اداره فضای سبز بوستان کوهسنگی ، اقدامات قابل توجهی درسطح بوستان بزرگ کوهسنگی اجرائی گردیده است تا این منطقه بتواند میزبانی شایسته برای زائرین و مجاورین حضرتش باشد.
    فرقانی با بیان اینکه فضای سبز شهری لازمه زندگی و تامین کننده سلامت روح و جان است ادامه داد: بدین منظور اداره فضای سبز این منطقه اقداماتی را در زمینه فراهم نمودن فضایی دلنشین برای زائران و مجاروان حرم قدس رضوی انجام داده است. از جمله این اقدامات این اداره می توان مبارزه با آفات پرچین600متر مربع ، کاشت گل دائمی 1000متر مربع و850اصله درخت ؛ وجین کردن50000متر مربع درخت،20000متر مربع پرچین ،16000متر مربع گل دائم و3700متر مربع گل فصل حدف پاچوش وتنه جوش 1500 اصله درخت ؛ چمن زنی 14214 متر مربع در بوستان بزرگ فرهنگی تفریحی کوهسنگی اشاره کرد .
    شهردار منطقه هشت مشهد ضمن اشاره به اهمیت فضاهای سبز در تامین سلامت جسمی و روحی شهروندان گفت: آبیاری چمن وگل فصل یک روز درمیان آبیاری پرچین وگل دائم هر4 روز یک بار انجام میپذیرد.


     

    تعداد بازدید: 43
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر