اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 122
    کد: 151254
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
    عضو شورای شهر مشهد در بازدید از مرکز جامع سلامت در روز ماما عنوان کرد:

    اطمینان سازی برای مردم درفرآیند خدمات رسانی

    بازدید مشاور شهردار مشهد در امور بانوان ,سرکار خانم رمارم عضور شورای اسلامی شهر و شهردار منطقه هشت از پایگاه سلامت شهید فهمیده
    اطمینان سازی برای مردم درفرآیند خدمات رسانی

    5 می مصادف با 15 اردیبهشت، از سوی سازمان بهداشت جهانی و کنفدراسیون بین المللی مامایی به نام «روز جهانی ماما» نامگذاری شده است. برخی تصور می‌کنند «ماما» مترادف با کلمه زایمان و به مفهوم مراقبت از دوران بارداری است، اما حیطه خدماتش بسیار وسیع‌تر است. آن‌ها در زمینه های مختلف بهداشتی از جمله بهداشت باروری، مشاوره، آموزش و آگاهی در دوران بلوغ، ازدواج، بارداری و یائسگی خدمت‌رسانی می کنند. این روز بهانه‌ای شد تا شهناز رمارم عضو شورای شهر، زری جراح مشاور امور بانوان حوزه شهردار، حجت فرقانی شهردار منطقه و اعضای شورای اجتماعی محله امام خمینی سری به مرکز جامع سلامت شهید فهمیده بزنند و تقدیر و تجلیلی از مامای این مرکز داشته باشند.
    شهناز رمارم عضو شورای شهر مشهد با اشاره به استقبال کم مردم از مراکز جامع سلامت گفت: اگر مردم مطمئن باشند در این مراکز خدمات خوبی دریافت می‌کنند، خودشان مراجعه خواهند کرد و نیازی نیست دنبالشان بروید.
    وی ادامه داد: برخی عادت کرده اند همه چیز برایشان اجباری باشد. وقتی داشتن کارت سلامت اجباری نیست آن‌ها هم لزومی برای مراجعه به مراکز سلامت نمی بینند. وی پیشنهاد داد: شاید بد نباشد کارکنان مراکز سلامت بجای اینکه بنشینند تا مردم به سراغشان بیایند مانند برخی از سازمان‌های مردم نهاد بین مردم بروند و آن ها را به مراجعه ترغیب کنند. حجت فرقانی، شهردار منطقه ضمن تبریک روز ماما گفت: مامایی یکی از زیرمجموعه‌های علوم پزشکی است که نقش‌های بسیار گسترده‌ای اعم از نقش مشاوره‌ای، آموزشی، مراقبتی، دارند و متاسفانه کمتر دیده می شوند.
    وی افزود: روز جهانی ماما فرصت مناسبی برای یادآوری اهمیت و جایگاه مامایی در نظام سلامت ملی و تجلیل و قدردانی از خدمات خالصانه آن‌هاست تا قدردان آن‌ها باشیم که خالصانه خدمت می‌کنند.

    تعداد بازدید: 122
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر