12°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 42
    کد: 151461
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد مقدس :

    قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی عامل افزایش حس تعلق‌پذیری و مایه افتخار شهروندان

    رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد مقدس - اختتامیه فوتسال پیشکسوتان مشهد
    قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی عامل افزایش حس تعلق‌پذیری و مایه افتخار شهروندان

     

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، احسان اصولی در مراسم اختتامیه مسابقات فوتسال پیشکسوتان مشهد اظهارکرد: در پنجمین دوره شورا و در مجموعه برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی که در ذیل کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در قالب سیاست‌گذاری ها و مصوبات وجود دارد، توجه به ورزش اعم از ورزش همگانی و قهرمانی بسیار مورد توجه است.
    اصولی با بیان اینکه امسال و در بودجه سال 97، علی‌رغم محدودیت منابع مالی و تامین درآمد، حمایت های شایانی از حوزه ورزش صورت گرفته و در آلبوم بودجه جاری و عمرانی این حوزه، اعداد و ارقام خوبی پیشبینی شده است، افزود: در این راستا شهرداری مشهد و مدیریت تربیت‌بدنی شهرداری مکلف شده تا برنامه‌ها و اقدامات مناسبی را برای شهروندان تدارک ببیند و تلاش خود را برای توسعه زیرساخت‌ها و امکانات عمرانی مورد نیاز حوزه ورزش مضاعف کند.
    وی تصریح کرد: یکی از شعارهای لیست امید در دوران انتخابات، ایجاد نشاط و شادابی در شهر بوده و با توجه به اینکه ورزش جزو محوری‌ترین و راهبردی‌ترین مولفه های تحقق این مهم بشمار می‌آید، تلاش کردیم تا حوزه ورزش مورد توجه قرار گیرد.
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با اشاره به رویکرد ویژه شورای پنجم در خصوص توجه به ورزش بانوان گفت: مدیریت شهری مکلف شده تمام امکانات و اعتبارات حوزه تربیت بدنی اعم از جاری و عمرانی را به شکل مساوی در حوزه ورزش بانوان و آقایان تخصیص دهد؛ امیدواریم امسال و در طی اجرای برنامه 4ساله شورای پنجم، شاهد تحقق شرایطی مثبت‌تر و مساعدتر و همچنین بهره برداری از اماکن و زیرساخت ها و فضاهای مورد نیاز برای توسعه ورزش شهر باشیم.
    اصولی با بیان اینکه ظهور و بروز قهرمانان رشته های مختلف در شهر سبب افزایش حس تعلق‌پذیری و مایه افتخار شهروندان می‌شود، تصریح کرد: این امر منجر به احساس مطلوبیتی خواهد شد که می‌تواند مشوق جوانان، نوجوانان و کودکان ما برای گام نهادن در مسیر ورزش و تربیت بدنی باشد تا به درجات و مقامات ملی و بین‌المللی دست یابند و بواسطه آن جامعه‌ای با نشاط به ارمغان می‌آورد.
    وی افزود: به همین منظور، مدیریت شهری مشهد حمایت از ورزش قهرمانی و قهرمانان در سطح شهر و همچنین تیم هایی که در این حوزه ها فعال هستند را در دستور کار خود قرارداده است و در برنامه 4 ساله خود توجه به ورزش بانوان و آقایان را مدنظر خواهیم داشت.
    اصولی با اشاره به پیشنهاداتی که به مدیریت شهری برای باشگاه‌داری در لیگ های مختلف ارائه می‌شود، اظهارکرد: شورای پنجم قائل به تصدی‌گری در حوزه ورزش و یا دیگر حوزه‌ها نبوده و در این عرصه ورود نخواهد کرد؛ حمایت های مدیریت شهری حول بسترسازی و تقویت تیم‌های پایه دارای استعداد برای حضور در سطوح ملی و بین‌المللی خواهدبود.
    وی در ادامه با تاکید بر تقویت و تداوم هرچه شایسته‌تر شناسایی، معرفی و تکریم پیشکسوتان حوزه های مختلف ورزشی که در دوره گذشته مدیریت شهری آغاز شده، گفت: پیشکسوتان سرمایه‎های اجتماعی و انسانی بی‌بدیلی محسوب می‌شوند؛ ایشان از یک جهت قدرت ساماندهی و تحرک‌بخشی به جامعه را دارا هستند و از جهت دیگر، دانش و تجربه آنها نیاز مبرم نسل جوان و نوجوان است.
    عضو شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان نباید اجازه دهیم این سرمایه های گرانبها مورد بی‌مهری، بی توجهی و غفلت واقع شوند و لذا شهرداری مشهد و مدیریت تربیت بدنی در این حوزه پیشگام بوده و اقدامات بسیار خوبی را تا به امروز ساماندهی کرده است.
    اصولی با اعلام این خبر که 25 هیئت در حوزه ورزش کارکنان شهرداری در حال ساماندهی است، اظهارکرد: در این زمینه نیازمند تجربه پیشکوستان ورزشی هستیم و امیدواریم با حمایت، پیشتیبانی و حضور پررنگ ورزشکاران و بخصوص پیشکسوتان بتوانیم گام های موثر و اثربخشی را در حوزه تربیت بدنی و تحقق افتخار آفرینی در ورزش قهرمانی و همگانی برداریم.


     

    تعداد بازدید: 42
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر