-1°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،21 آذر 1397
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 36
    کد: 153628
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
    مدیرکل سازمان انتقال خون خراسان رضوی اعلام کرد

    اهدای 352هزار واحد خون

    جشن روز جهانی اهداکنندگان خون با همکاری شهرداری منطقه8 و سازمان انتقال خون هم‌زمان با شب عید فطر در گرادین ‌بوستان کوهسنگی برگزار شد.
     اهدای 352هزار واحد خون

    به‌گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت: مدیرکل سازمان انتقال خون خراسان رضوی  درجشن عید فطر بوستان کوهسنگی  گفت: سال گذشته 180هزار نفر به مراکز اهدای خون مراجعه کردند که ازاین‌تعداد 140هزار نفر خون‌گیری شدند. از این تعداد اهدای خون، 352هزار واحد خون و فراورده‌های خونی تهیه و به 59بیمارستان و مراکز درمانی سطح استان اهدا شده است.

    10هزار اهدای خون در ماه رمضان
    از نگاه ما قهرمان واقعی کسی است که 190بار خون داده است. حمیدرضا اسلامی با اشاره به این موضوع ادامه داد: در ماه رمضان 10هزار نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کردند تا جان افراد را نجات بدهند. این انفاق مردم ستودنی و قابل‌تقدیر است.
    وی با اشاره به همکاری شهرداری منطقه8 در این سال‌ها برای ترویج فرهنگ انتقال خون و تقدیر از اهداکنندگان مستمر، افزود: امیدواریم دیگرسازمان‌ها از این کار کپی‌برداری کنند و ما را در این امر یاری رسانند.
    اسلامی گفت: همه ما می‌دانیم خون برای بیماری‌های سطحی مانند سرماخوردگی استفاده نمی‌شود، بلکه برای شرایطی است که بیمار بین مرگ و زندگی دست‌وپنجه نرم می‌کند. خون در جراحی قلب، سوختگی، جراحی زنان، سوانح جاده‌ای و... استفاده می‌شود. خدا را شاکریم سال گذشته یک مورد عمل جراحی نداشتیم که برای نداشتن خون لغو شود.
    140هزار اهدای خون در سال گذشته.
    مدیرکل سازمان انتقال خون خراسان رضوی با تأکید بر این موضوع گفت: سال گذشته 180هزار نفر به مراکز اهدای خون مراجعه کردند که ازاین‌تعداد 140هزار نفر خون‌گیری شدند. درحال‌حاضر افرادی هستند که در سال، سه‌چهار بار به‌طورمستمر خون می‌دهند. ما باید اهداکنندگان مستمر را افزایش دهیم.
    وی درباره دیگرفعالیت‌های سازمان انتقال خون توضیح می‌دهد: این سازمان در زمینه سلول‌های بنیادی نیز فعالیت میکند. اگر همین‌طور پیش برویم، سرطان خون به درمان قطعی میرسد. افرادی که سرطان خون دارند و پیوند سلول‌های بنیادی شده‌اند و نجات پیدا می‌کنند
    تعداد بازدید: 36
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر