0°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 31
    کد: 154352
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۳

    نشست هم اندیشی اجرای طرح و تعریض خیابان شیرازی

    هم اندیشی و بررسی راهکارهای شهرداری و پیشنهادات و نظرات مالکین محترم جهت اجرای طرح و تعریض خیابان شیرازی برگزار گردید .
     نشست هم اندیشی اجرای طرح و تعریض خیابان شیرازی

    شهردار منطقه هشت خبر داد : هم اندیشی و بررسی راهکارهای شهرداری و پیشنهادات و نظرات مالکین محترم جهت اجرای طرح و تعریض خیابان شیرازی برگزار گردید .
    طرحی که با رضایت کسبه آغاز می‌شود.
    جلسه هم‌اندیشی طرح تعریض خیابان آیت‌ا... شیرازی با حضور شهردار منطقه و اهالی این خیابان برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت دکتر حجت فرقانی در این جلسه بیان داشت : در سال‌های اخیر برخی خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی بازسازی و زیباسازی شده‌اند و برخی خیابان‌ها نیز زیباسازی نشده و بافت قدیمشان را دارند.شهردار منطقه هشت در ادامه افزود : بیشتر بافت‌های قدیم فرسوده‌اند و نیاز به سامان‌دهی و بهسازی دارند.وی با اشاره به اینکه خیابان‌های منتهی به حرم رضوی باید در شأن آقا علی‌ابن‌موسی الرضا(ع) باشد، گفت: یکی از خیابان‌هایی که سامان‌دهی چندانی نشده است خیابان آیت‌ا... شیرازی است که در این سال‌ها حدفاصل میدان شهدا تا چهارراه شهدا به‌صورت دندانه ای شکل گرفته و ظاهری نازیبا ایجاد کرده است. از طرفی به‌خاطر تخریب‌های زمین‌های پشت مغازه‌ها مکانی برای کارتن‌خواب‌ها ایجاد شده که ناامنی را برای آن محدوده به ارمغان آورده است. ناهنجاری‌های به‌وجود آمده سبب شد تا شهرداری به‌دنبال راه‌حلی باشد که علاوه‌بر سامان‌دهی به آن خیابان، حق مالکان هم تضییع نشود.
    فرقانی گفت: دادستانی در مشهد به‌دنبال این است که ساختمان‌های فرسوده و ناایمن نوسازی و ایمن‌سازی شوند. در این طرح که با جدیت دنبال می‌شود علاوه‌بر ساختمان‌های درحال ساخت، هتل‌ها، بازارها، کسبه و مغازه‌های کوچک هم مورد نظر دادستانی هستند و باید ایمن‌سازی شوند.وی افزود: برای بازگشایی و تعریض خیابان آیت‌ا... شیرازی شهرداری باید مغازه‌های این خیابان را تملک کند، اما جهت طرح و تعریض خیابان شیرازی امتیازات دیگری را برای مالکان در نظر گرفته‌ایم که درصورت موافقت 70درصد از کسبه این خیابان، طرح اجرا خواهد شد.شهردار منطقه یادآور شد : شهر پویا با همیاری تمامی شهروندان ساختنی است و همکاری و مشارکت شهروندان مدیریت شهری را در ارائه خدمات یاری مینماید.

    تعداد بازدید: 31
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر