2°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 38
    کد: 154535
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۶
    شهردار منطقه هشت خبر داد :

    هدایت ترافیک شهری و افزایش ایمنی تردد عابران اولویت مدیریت شهری منطقه هشت

    یکی از مناطق اصلی پر تردد شهروندان مشهدی و زائرین علی بن موسی الرضا(ع) است، گفت: با توجه به این موضوع اقدامات متفاوتی به منظور تسهیل در عبور ومرور و افزایش رضایمتندی این عزیزان توسط اداره ترافیک صورت گرفته است.
     هدایت ترافیک شهری و افزایش ایمنی تردد عابران اولویت مدیریت شهری منطقه هشت

    به گزارش روابط عمومی منطقه هشت، دکتر فرقانی با بیان اینکه منطقه هشت یکی از مناطق اصلی پر تردد شهروندان مشهدی و زائرین علی بن موسی الرضا(ع) است، گفت: با توجه به این موضوع اقدامات متفاوتی به منظور تسهیل در عبور ومرور و افزایش رضایمتندی این عزیزان توسط اداره ترافیک صورت گرفته است.
    وی با بیان اینکه درهمین راستا بیش از4000 مترمربع رنگ آمیزی دوچرخه خیابان امام رضا(ع)، بهار کوهسنگی و همچنین خط کشی محوری مسیر دوچرخه به طول10 کیلومتر و خط کشی عرضی مسیر دوچرخه به مساحت1100مترمربع شامل پلوباکس چهار طبقه خط کشی های عابر پیاده خیابان خرمشهر صورت گرفت. نصب 3 چرخبند در محور خیابان امام رضا، کوهسنگی، امام خمینی که به دلیل وجود کاربری های جاذب جمعیت از جمله درمانی با مقیاس عملکرد شهری و حتی فراشهری نصب شد، اظهار کرد: این اقدام با هدف ساماندهی پارک موتورسواران و افزایش ایمنی تردد عابران پیاده و بهبود منظر شهری در پیاده‌روها و نیز جلوگیری از سدمعبر صورت پذیرفته است.
    شهردار منطقه هشت در ادامه با بیان: همچنین به‌منظور آشکارسازی مسیر و سهولت در عبور ومرور وسایل نقلیه 330 عدد رفلکتور(بازتاب دهنده) در این مسیر نصب شده و رنگ آمیزی نرده های این محور نیز صورت پذیرفته است.
    دکتر فرقانی از نصب 18بولارد در محورهای خیابان ابن سینا افزود: بولارد با ایجاد موانع بصری واضح و روشن برای رانندگان و تفکیک مکان ها می تواند به عنوان ابزاری جهت هدایت ترافیک، تعیین مسیر خودروها و درمکان های پرخطر باتوجه به جلب توجه رانندگان موجب افزایش ایمنی آنان شود.
    دیگر اقدامات ترافیکی در جهت خدمت به زائرین و مجاورین امام رضا(ع) ایجاد و مرمت حدود100متر سرعتگیر آسفالتی و همچنین نصب تعمیر و نگهداری 240پنل سرعتگیر لاستیکی معادل80متر طول سرعتگیر در جهت کاهش سرعت رانندگان در تقاطع های پرتردد و کاهش تصادف در سطح منطقه انجام گردید.
    وی با بیان اینکه می توان بر روی بولاردها علایم راهنمایی و رانندگی نصب کرد، گفت: در همین راستا نسبت به نصب شب رنگ بر روی بولارد های محور کوهسنگی ، نامجو ،خیابان کوهسنگی ، امام رضا(ع) اقدام شد.
    شهردار منطقه هشت در پایان یادآور شد: با توجه به بازدیدهای میدانی توسط کارشناسان اداره حمل و نقل ترافیک منطقه هشت انجام این اقدامات با افزایش ایمنی، سهولت در تردد، افزایش زیبایی بصری سطح منطقه و... موجب رضایتمندی شهروندان و کاهش حوادث شده است

    تعداد بازدید: 38
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر