5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 42
    کد: 154753
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
    شهرداری منطقه هشت :

    برنامه عملیاتی مدیرت شهری ایجاد شهری بهتر برای زندگی شهروندان و زائرین

    شهردار منطقه هشت با اعلام گزارش عملکرد اقدامات واحد رفع سد معبر در سه ماهه ابتدای سال 97 بیان داشت : برنامه عملیاتی مدیرت شهری ایجاد شهری بهتر برای زندگی شهروندان و زائرین
    برنامه عملیاتی مدیرت شهری ایجاد شهری بهتر برای زندگی شهروندان و زائرین

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت حجت فرقانی گفت: امروزه پدیده ناهنجار سد معبر یکی از مشکلات اساسی شهرها محسوب می‌شود و رفع آن یکی از وظایف اصلی شهرداری‌ است.
    وی افزود: هر روزه افراد بسیاری با استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی دیگران می‌گردند که شهرداری بنا به وظیفه مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد و رفع سد معبر است.
    شهردار منطقه 8 مشهد اضافه کرد: شهرداری منطقه در راستای ایجاد شهری بهتر برای زندگی و همچنین آسایش و راحتی ساکنان منطقه و زائرانی که قصد بازدید و استفاده از امکانات موجود در منطقه را دارند، اقدامات بسیاری را در سه ماهه اخیر 97انجام داده است.
    فرقانی اضافه کرد: در این مدت بیش از 406 اخطاریه سد معبر در منطقه صادر شده است که از این تعداد 102 ابلاغ قضایی و معرفی به شورای حل اختلاف می‌باشد.
    ‎‏وی تصریح کرد: همچنین با هدف پاکسازی محیط شهری و همچنین افزایش احساس امنیت شهروندان در راستای پا‌کسازی هرگونه نازیبایی و ناهنجاری‌های ناشی از تکدی‌‌گری در اماکن عمومی، تقاطع‌ها، پارک‌ها و معابر تعداد 165 نفر متکدی و کودک بی‌سرپرست از سطح منطقه جمع‌آوری و تحویل مراکز ذیربط شد.
    شهردار منطقه 8 مشهد گفت: با توجه به مجاورت این منطقه با بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) یکی از ضروری‌ترین ماموریت‌های واحد سد معبر جمع‌آوری چادرخواب‌ها و هدایت آنان به کمپ‌های اسکان زائر و همچنین جلوگیری از اتراق در پارک‌ها، میادین و معابر است که از ابتدای سال جاری تاکنون 533 چادرخواب از سطح منطقه جمع‌آوری شده‌اند.
    فرقانی تصریح کرد: فعالیت دستفروشان سبب سدمعبر و مشکل تردد درخیابان‌ها می‌شوند و موجبات نارضایتی شهروندان را به وجود می‌آورد، در این راستا طی یک سال گذشته تعداد 710 دست فروش و بساطی از سطح منطقه داشته‌ایم.
    وی در پایان خاطرنشان کرد:تعداد780 مورد خودرومتخلف که در معابر اصلی در پیاده روها پارک نموده بودند توسط پلیس راهور اعمال قانون جریمه شدند.

    تعداد بازدید: 42
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر