5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 51
    کد: 154756
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
    گزارش عملکرد 3 ماهه نخست سالجاری اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها:

    407 مورد جلوگیری از تخلف ساختمانی در منطقه 8 مشهد

    شهردار منطقه 8 مشهد از 407 مورد جلوگیری از تخلف ساختمانی طی سه ماهه سال جاری خبر داد.
    407 مورد جلوگیری از تخلف ساختمانی در منطقه 8 مشهد

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، حجت فرقانی در خصوص تعریف تخلف ساختمانی گفت: تخلف به معنی نقض قوانین و ضوابط شهرسازی، فنی، ایمنی و بهداشتی در احداث ساختمان است و ابهام در قوانین و مقررات ناظر بر ساخت و ساز از جمله علل تخلفات ساختمانی است.
    وی افزود: مبنا و مستند رسیدگی به تخلفات ساختمانی در محدوده قانونی و حریم مصوب شهرها ماده صد قانون شهرداری‌ها و تبصره‌های یازده‌گانه آن است.
    شهردار منطقه 8 مشهد در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به رشد روز افزون جمعیت، وسایل نقلیه و گسترش شهرهای بزرگ همچون شهر مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی دنیا تامین پارکینگ در ساختمان‌های احداثی امری اجتناب ناپذیر بوده که جز رعایت دقیق اصول مهندسی و نیز رعایت ضوابط مقررات شهرسازی میسر نمی‌باشد.
    وی گفت: همین امر باعث شده است تا در شهرداری منطقه 8 مشهد نظارت دقیق‌تری بر ساخت و سازها داشته باشد که در صورت تخلف هرگونه تغییر کابری در قسمت پارکینگ ساختمان‌ها جلوگیری و در نهایت مراتب را جهت تعیین تکلیف به کمیسیون ماده صد ارسال و نسبت به اجرای رای صادره اقدام می‌شود.
    فرقانی همچنین در مورد گودبرداری‌ها در ساخت و سازها افزود: با توجه به اینکه گودبرداری‌های غیرکارشناسی ممکن است باعث بروز خسارت جانی و مالی به ساختمان‌های مجاور شود، قبل از انجام هرگونه گودبرداری مالکان را موظف به ارائه مجوز از مراجع دیضلاح سازمان نظام مهندسی، مجری و مهندسان ناظر می‌نماید.
    وی در ادامه افزود: ساخت و ساز هر گونه ابنیه در داخل محدوده شهری مستلزم رعایت برخی اصول و مقررات خاص مهندسی و شهرسازی است.
    شهردار منطقه 8 مشهد در ادامه گفت: طی 3 ماهه اول سال جاری از 2191 مورد بازدید فنی و رسیدگی به عدم استحکام بنا و ابلاغ قانونی و رعایت ضوابط ایمنی انجام شده است.
    وی با اشاره به برخورد جدی و قاطع با هرگونه ساخت و ساز های غیرمجاز در سطح منطقه از کاهش چشمگیر این تخلفات طی سال جاری خبر داد و در ادامه افزود: تعداد 731 مورد صدور اخطاریه جهت تخلفات، 407 مورد جلوگیری از تخلف ساختمانی، 16 مورد جمع‌آوری ابزار و مصالح، 121 مورد پیگیری پلمپ واحدهای غیرمجاز، 7 مورد پیگیری موارد فک پلمپ و تحویل به مراجع قانونی، ارسال 122 پرونده به کمیسیون ماده صد و همچنین تعداد 1540 مورد کنترل موارد مغایرت پروانه نظیر احداث طبقات غیر مجاز = واحد غیر مجاز = پیشروی طولی و ارتفاع غیر مجاز از جمله اقدامات انجام شده است.
    فرقانی اضافه کرد: 15 مورد پرونده رسیدگی به عدم تامین فضای مناسب پارکینگ و ابلاغ قانونی، 67 مورد رسیدگی به مشرفیت و مزاحمت و ابلاغ قانونی و 171 مورد استعلام و ارجاع پرونده از سوی شهر سازی به مراجع قانونی از دیگر اقدامات است.

    تعداد بازدید: 51
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر