اوقات شرعی
 • دوشنبه،28 مرداد 1398
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 101
    کد: 156418
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

    پرچین کاری و مبارزه با آفت کرم ساقه خوار در بوستان کوهسنگی شهرداری منطقه هشت

    عملیات هرس و پرچین درختان به متراژ1000متر و همچنین 30 اصله درخت با هدف مبارزه با آفت کرم ساقه خوار درخت یا خراط صورت پذیرفت.
     پرچین کاری و مبارزه با آفت کرم ساقه خوار در بوستان کوهسنگی شهرداری منطقه هشت

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : عملیات هرس و پرچین درختان به متراژ1000متر و همچنین 30 اصله درخت با هدف مبارزه با آفت کرم ساقه خوار درخت یا خراط صورت پذیرفت.
    با شناسایی و نظارت کارشناسان اداره فضای سبز بوستان کوهسنگی و با هدف مقابله با آفت کرم ساقه خوار عملیات هرس درختان و پرچین کاری فضای سبز بوستان بزرگ کوهسنگی صورت پذیرفت ..
    شایان ذکر است حشرات کامل این آفت به صورت سوسک شاخک بلندی است که به رنگ سیاه دیده می شود. تخم این سوسک بر روی ساقه درخت می چسبد. لارو حشره زرد رنگ می باشد. حشره در سال فقط یک نسل دارد و زمستان را به صورت لارو داخل شاخه ها به سر می برد. لاروها در طول زمستان از هر فرصتی برای تغذیه استفاده می کنند در اوایل بهار وارد مرحله شفیرگی می شود . حشرات کامل از اواسط خرداد ظاهر شده و هر حشره ماده نزدیک 40 تا 70 تخم می گذارد که تخم ها معمولا روی شاخه های جوان گذاشته و لاروها از سطح زیرین تخم خارج و وارد شاخه شده و شروع به تغذیه کرده. لارو نوزاد در دو هفته اول زندگی فقط در سطح زیری پوست زندگی نموده و کانال ایجاد می کند. و از هفته دوم تا چهارم از زیر پوست به قسمت مرکزی رفته و تغذیه می کند و سپس خود را به شاخه های یکساله و چند ساله رسانده و از آنها تغذیه نموده و موجب مرگ شاخه و درخت می شود. و اگر این ساقه ها را برش زده مشاهده می کنیم که داخل آنها پر از خاک اره و فضولات سیاه رنگ است.
    گفتنی است کارشناسان فضای سبز بوستان کوهسنگی با شناسایی این ساقه ها و سرشاخه ها آفت زده نسبت به برش و همچنین پرچین کردن آن اقدام لازم انجام میدهند.

    تعداد بازدید: 101
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر