8°C ابری
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 35
    کد: 159480
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
    شهرداری منطقه هشت :

    اولویت مدیریت شهری ارتقای سطح ایمنی مراکز تجاری و اقامتی سطح منطقه میباشد .

    دیدار صمیمی‌ شهردار منطقه 8 با‌‌آتش‌نشانان ایستگاه‌شماره 4 به مناسبت روز‌آتش‌نشانی‌وایمنی
     اولویت مدیریت شهری ارتقای سطح ایمنی مراکز تجاری و اقامتی سطح منطقه میباشد .

    همزمان با هفتم مهرماه مصادف با روز آتش‌نشانی و بزرگداشت مقام آتش‌نشان‌، شهردار و جمعی از مدیران و کارشناسان شهرداری منطقه 8 از ایستگاه آتش‌نشانی شماره 4 بازدید کردند.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، ‌همزمان با‌ هفتم مهرماه مصادف با روز آتش‌نشانی و ایمنی دکتر حجت فرقانی، شهردار منطقه 8 به همراه جمعی از مدیران و کارشناسان شهرداری منطقه8 از ایستگاه آتش‌نشانی شماره 4 بازدید کردند.
    در این نشست شهردار منطقه هشت ضمن ‌تبریک و خداقوت به پرسنل خدوم و از جان‌ گذشته آتش‌نشانی، ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای حادثه قطار نیشابور و‌‌ دیگر شهدای این سازمان گفت:«‌‌در‌ زندگی امروزی به‌‌خصوص با‌ وضعیت رو به توسعه‌ای که در شهرها و کلان‌شهرها‌ شاهدش هستیم، اگر تلاش‌های صادقانه نیروهای زحمتکش آتش‌نشانی نباشد، بی‌تردید اتفاقات زیادی را در سطح شهر شاهد خواهیم ‌‌بودیم.»
    وی با اشاره به در مرکزیت شهر قرار داشتن ایستگاه آتش‌نشانی شماره 4، بافت قدیمی بخشی از منطقه تحت‌پوشش این ایستگاه، به‌علاوه حضور حجم زیادی از ‌زائران و مسافرانی در منطقه اظهار داشت:« قدیمی بودن بخشی از بافت‌ منطقه،‌ در مرکزیت قرار داشتن و گره‌های‌ ترافیکی، ساخت‌و‌سازها و بلند‌مرتبه‌سازی‌ها و ... در مواقع ‌خطر امداد‌رسانی را به‌شدت برای نیروهای خدوم آتش‌نشانی سخت می‌کند.»
    دکتر فرقانی در ادامه افزود: اولویت مدیریت شهری منطقه هشت ارتقای سطح ایمنی مراکز تجاری و اقامتی سطح منطقه میباشد .«‌از‌ همین‌رو ‌به منظور تسهیل در کار نیروهای آتش‌نشانی تدابیری اندیشیده شده است؛ از جمله از ابتدای امسال حدود500 واحد تجاری-مسکونی ناایمن در منطقه شناسایی شده‌اند.‌‌ ما با همکاری سازمان آتش‌نشانی و ‌دستگاه‌قضایی جلوی برخی مجتمع‌ها را پرده‌های اطلاع‌رسانی مبنی بر نا‌ایمن بودن آن ‌مجتمع نصب شده است. از سویی به مالکان مجتمع‌ها اخطار و مهلت داده شده است تا حداقل سیستم اعلام حریق را راه‌اندازی کنند. امید داریم تا پایان سال‌ هتل‌ها و مجتمع‌های بزرگ به‌ لحاظ رعایت موضوعات ایمنی، ساماندهی شوند که همین امر می‌تواند باری از دوش نیروهای آتش‌نشانی بردارد.
    در ادامه این نشست سرپرست ایستگاه آتش‌نشانی نیز‌ ضمن تشکر از‌ دکتر فرقانی‌ و هئیت همراه ایشان اظهار داشت:«‌کار آتش‌نشانان و خدمتی که مردم شهر ارائه می‌دهیم، کاری تیمی است. با اتحاد و یک‌دلی‌ تمام بچه‌های تیم آتش‌‌نشانی عملیاتی اجرایی می‌شود تا از خطرات و ‌حوادث بزرگتر جلوگیری گردد.»
    امید گندمکار مسئول ایستگاه شماره 4 آتش نشانی با اشاره به خاص بودن ایستگاه‌های آتش‌نشانی مستقر در محدوده منطقه ادامه داد:« یکی از توفیقات پرسنل ایستگاه‌های محدوده اطراف حرم، آماده باش در تمام ایام و مناسبت‌های خاص چون عاشورا، تاسوعا، ایام عید نوروز و ... است؛ به‌طوری که در این مناسبت‌ها دور ‌هر میدان و سر چهارراه بزرگ خودروهای آتش‌نشانی مستقر هستند تا در صورت وقع حادثه‌ای ‌به‌سرعت وارد عمل شوند.»
    وی در ادامه اظهار داشت:«‌بزرگترین هدف و‌ رسالت ما به‌خصوص ایستگاه‌هایی که در محدوده خدمتشان حضور زائران آقا‌علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) پررنگ‌تر است، این رسالت سنگین‌تر و کار از حساسیت بیشتری برخوردار است.»
    در پایان این نشست صمیمانه دکتر فرقانی ضمن تبریک هفتم مهرماه؛ روز آتش‌نشانی و ایمنی، با اهدای شاخه‌گل و هدایایی از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کلیه آتش نشانان خدوم تقدیر و بر تعامل بیشتر منطقه و سازمان تاکید کرد.

    تعداد بازدید: 35
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر