0°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 10
    کد: 163693
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
    با هدف پیراستگی و بهبود کارآیی درختان صورت پذیرفت :

    عملیات هرس درختان بوستان بزرگ کوهسنگی

    شهردار منطقه هشت خبر داد : به منظور حفظ و نگهداری مناسب درختان و حذف شاخه های خشک شده عملیات بازپیرایی و هرس درختان سطح بوستان بزرگ کوهسنگی صورت پذیرفت.
    عملیات هرس درختان بوستان بزرگ کوهسنگی

    دکتر حجت فرقانی با اعلام خبر فوق بیان داشت : به منظور حفظ و نگهداری مناسب درختان و حذف شاخه های خشک شده عملیات بازپیرایی و هرس درختان سطح بوستان بزرگ کوهسنگی صورت پذیرفت.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : با هدف پیراستگی و بهبود کارآیی درختان و به منظور تقویت و بهبود رشد گیاهان، رسیدگی به فضای سبز، آراستگی محیط و مناظر پارکی و رفع خطر شاخه های خشک و حذف شاخه های بیمار , هرس پاییزه درختان صورت پذیرفت .
    شهردار منطقه هشت افزود: انجام عملیات هرس، سبب کاهش آفات و بیماری، افزایش طول عمر درختان، ارائه خدمات کم و مؤثر، نیاز آبی کم و حجم سبزینگی زیبا و متناسب با نوع و سن درختان می‌شود.
    دکتر فرقانی با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری از انبوه درختان شهری یکی از اولویت های مهم فضای سبز برای مناسب سازی چهره شهر است، گفت: یکی از اهداف اجرای هرس درختان ، برقراری توازن بین اندام‌های هوایی و زیرزمینی و زیباسازی منظر شهری است .
    شهردار منطقه هشت در ادامه با اشاره به عملیاتی شدن برنامه هرس در بوستان کوهسنگی بیان داشت :در همین راستا عملیات هرس از ابتدای فصل پاییز در سطح بوستان آغاز و طی این مدت برای 1200 اصله سرو نقره ای ؛ 2500متر هرس فرم پرچین اجرا گردیده است .همچنین تعداد 150اصله درخت کاج مورد توکشی قرار گرفته اند. .شایان ذکر است طی عملیات هرس پاییزه درختان سطح منطقه، شاخه های اضافه حذف و ساماندهی شده و همچنین اصلاحات فنی مورد نیاز برای درختان صورت می گیرد .گفتنی است عملیات هرس درختان بوستان به تشخیص کارشناسان فنی اداره فضای سبز شهری شهرداری منطقه 8مشهد و همچنین هرس بوته های گل دائمی و تغذیه گیاهی با استفاده از کود دامی و مخلوط کردن با خاک جهت پرچین ها هم در حال انجام می باشد.

    تعداد بازدید: 10
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر