5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 13
    کد: 165299
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
    در راستای رفع مشاغل کاذب و با هدف ساماندهی سیما و منظر شهری صورت پذیرفت؛

    جمع‌آوری 605 متکدی از ابتدای سال جاری در شهرداری منطقه 8 مشهد

    شهردار منطقه هشت با اعلام خبر جمع‌آوری 605 متکدی از ابتدای سال بیان داشت : ساماندهی و جمع آوری متکدیان با هدف کاهش آسیبهای اجتماعی و ارتقای سطح امنیت در هسته مرکزی شهر و مجاور حرم مطهر صورت پذیرفته است .
    جمع‌آوری 605 متکدی از ابتدای سال جاری در شهرداری منطقه 8 مشهد

    گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، حجت فرقانی با بیان این مطلب اظهار کرد : رفع معضل تکدی‌گری و پیشگیری از آسیب‌های ناشی از آن یکی از اموری است که مورد توجه قرار دارد. به همین منظور گشت‌هایی به صورت شبانه روزی نسبت به پاکسازی و جمع‌آوری متکدیان و کارتن خواب‌هااز سطح منطقه 8 مشهد اقدام می کنند.
    فرقانی افزود:منطقه 8 مشهد یکی از ورودی‌های اصلی شهر محسوب می‌شود و منطقه‌ای زائرپذیر است لذا متکدیان با روش‌های مختلف سعی در بدست آوردن حس ترحم افراد نسبت به خود و جلب کمک آن‌ها دارند و مردم نیز از سر دلسوزی و بر اساس دستورات دینی در خصوص حمایت از فقرا، هر روزه مقادیر زیادی پول به آن‌ها کمک می‌کنند که با توجه به اینکه سازمان بهزیستی و کمیته امداد متولیان حمایت از قشر محروم جامعه هستند و در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند، پیشنهاد می‌شود افراد در صورت تمایل به حمایت از نیازمندان، کمک‌های خود را به این سازمان‌ها داده و از ارائه کمک‌های مستقیم به متکدیان خودداری نمایند. بدیهی است درصورت تداوم کمک‌های مستقیم، نه تنها مشکلی از متکدیان حل نشده، بلکه متکدیان جدید که همان فرزندان آن‌ها هستند نیز وارد این عرصه می‌شوند.
    شهردار منطقه هشت در ادامه خاطر نشان ساخت : اولویت اصلی مدیریت شهری در پدیده تکدی گری آگاهی‌سازی عمومی و ایجاد حساسیت لازم در این خصوص و پیشگیری از بی‌خانمانی و آسیب‌های ناشی از آن و نیز سالم‌سازی چهره شهر از متکدیان و کارتن خواب‌هاست.
    شهردار منطقه 8 مشهد با اشاره به جمع‌آوری 605 متکدی از ابتدای سال تاکنون در سطح منطقه، گفت: این تعداد متکدی شامل 422 نفر مرد، 181 نفر زن می‌باشد که همگی پس طی مراحل به خانه سبز تحویل شده اند .
    ‎‏شهردار منطقه 8 مشهد جلب رضایت شهروندان را مهمترین اصل در انجام فعالیت های شهرداری عنوان و تصریح کرد: بصورت منسجم و تیمی ؛واحد سد معبر منطقه هشت با همکاری کلانتری پایانه مسافربری و امام رضا(ع) و در راستای پاکسازی محیط شهری و افزایش احساس امنیت شهروندان از هرگونه نازیبایی و ناهنجاری‌های ناشی از تکدی‌‌گری در اماکن عمومی، تقاطع‌ها، پارک‌ها و معابروارد عمل شدند.شهردار منطقه از شهروندان خواست برای تحقق شهری امن، سالم و زیبا با نیروهای رفع سد معبر شهرداری منطقه 8 مشهد همکاری لازم را داشته باشند.

    تعداد بازدید: 13
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر