5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 9
    کد: 165364
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۰۹

    اجرای طرح هرس درختان خزان‌پذیر در سطح منطقه 8 مشهد

    بازپیرایی و هرس شاخه‌های درختان هر ساله با هدف رفع خطر شاخه‌های خشک، جلوگیری از اتصال با کابل‌های برق، حذف شاخه‌های بیمار و آفت زده و همچنین آراستگی درختان انجام می‌شود.
     اجرای طرح هرس درختان خزان‌پذیر در سطح منطقه 8 مشهد

    شهردار منطقه 8 مشهد از اجرای طرح هرس درختان خزان‌پذیر در سطح منطقه خبر داد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت حجت فرقانی بیان کرد: براساس هماهنگی‌ها و آموزش‌های تئوری و عملی انجام شده جهت هرس زمستانه درختان اداره فضای سبز شهرداری منطقه از ابتدای دی ماه سال جاری تا پایان بهمن ماه تعداد 13500 اصله درخت هرس خواهد شد.
    وی در خصوص اجرای عملیات هرس درختان گفت: هر ساله طی دو نوبت در فصل تابستان و زمستان هرس درختان و درختچه‌ها در سطح شهر صورت می‌گیرد به نحوی که در قالب عملیات حذف تنه جوش و پاجوش در فصل تابستان و عملیات هرس زمستانه در فصل زمستان برنامه‌ریزی و اجرا می‌گردد.
    شهردار منطقه 8 مشهد از دیگر اهداف اجرای هرس را برقراری توازن بین اندام‌های هوایی و زیرزمینی، زیباسازی منظر شهری، ایجاد دید کافی در تقاطع‌های اصلی و فرعی و رضایتمندی برای شهروندان دانست.
    شهردار منطقه 8 مشهد در بیان اهداف اجرای این مهم گفت: بازپیرایی و هرس شاخه‌های درختان هر ساله با هدف رفع خطر شاخه‌های خشک، جلوگیری از اتصال با کابل‌های برق، حذف شاخه‌های بیمار و آفت زده و همچنین آراستگی درختان انجام می‌شود.
    فرقانی گفت: هرس درختان سبب می‌گردد تا ضمن کمک به جوانسازی، زیباسازی و فرم‌دهی درختان در سطح منطقه از شیوع بیماری‌ها و امراض درختان جلوگیری شده و ضمن طولانی‌تر شدن عمر درخت در ارتقای سطح پاکیزگی هوای شهر نیز موثر خواهد بود.
    وی تصریح کرد: از ابتدای دی ماه سال جاری پیش‌بینی می‌شود کلیه درختان سطح منطقه تا پایان بهمن ماه مورد هرس و بازپیرایی قرار بگیرند.

    تعداد بازدید: 9
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر