5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 19
    کد: 165795
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
    با هدف پیش‌بینی تمهیدات لازم در راستای مقابله با بارش‌های برف و یخبندان‌های احتمالی صورت پذیرفت :

    مانور زمستانه شهرداری منطقه 8 : توان عملیاتی و تجهیزات و ادوات مکانیزه برفروبی

    برگزاری مانور زمستانه شهرداری منطقه 8
    : مانور زمستانه شهرداری منطقه 8 : توان عملیاتی و تجهیزات و ادوات مکانیزه برفروبی

    به منظور آمادگی و اقدام به هنگام در برابر هر گونه حادثه ناشی از برف و یخ‌زدگی سطح معابر و در راستای پیش بینی تمهیدات لازم حوادث ناشی از باران با حضور شهردار و معاون منطقه و مدیران ادارات خدمات شهری ، فضای و کارشناسان واحد مذکور اقدام به برپایی مانور زمستانه نمودند.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت: شهردار منطقه هشت با اعلام برگزاری مانور زمستانه مدیریت شهری منطقه هشت بیان داشت : مانور طرح عملیات زمستانی برای پیشگیری و مقابله با حوادث ناشی از باران، برف و یخ‌زدگی سطح معابر و به منظور آمادگی هر چه بیشتر ادارات ذیربط و در راستای سنجش میزان آمادگی و انسجام نیروها در هنگام از برف و یخ‌زدگی سطح معابر در سطح منطقه هشت برگزار گردید.
    دکتر حجت فرقانی در ادامه خاطر نشان ساخت : مانور زمستانه شهرداری منطقه 8 با هدف نمایش توان عملیاتی و تجهیزات و ادوات مکانیزه برفروبی و نشان دادن آمادگی ، توانایی‌ها و سرعت عمل در وضعیت نامساعد جوی و بارش‌های برف و یخبندان‌های احتمالی است .
    زئیس اداره خدمات و محیط زیست شهری شهرداری منطقه هشت گفت: در زمستان امسال تمامی امکانات برای نمک پاشی، جمع اوری برف و جمع اوری اب‌های سطحی برف تکانی از درختان و اب گرفتگی بکار گرفته خواهد شد. وی تصریح کرد: نحوه استقرار ماشین آلات و تجهیزاتی که در این مانور مورد استفاده قرار گرفت طبق وظیفه و مأموریت محوله تعیین شد که بر این اساس به چندین بخش از قبیل برفروبی و بازگشایی معابر بخش فضای سبز، رفع خطر و برف تکانی تقسیم شد و در حوزه برف روبی از ادوات سنگین برای بازگشایی معابر، پارو برای بازکردن مسیر ها و ماشین های شن پاش مورد استفاده قرار گرفت.
    دکتر جلال بیوکی در ادامه اضافه نمود : تست موتور پمپ و کفکش ها و سنجیدن آمادگی پرسنل در مواقع اضطراری در زمستان ؛ پیش‌بینی تمهیدات لازم جهت مقابله و رفع آب افتادگی معابر و ارتقای سطح آمادگی نیروهای درون سازمانی در تمامی سطوح فرماندهی و عملیاتی ، آماده سازی بستر لازم برای کلیه واحدها و تقویت هدایت پذیری نیروهای عملیاتی از دیگر اهداف این مانور میباشد که با مشارکت و حضور اداره فضای سبز برگزار گردید.

     

    تعداد بازدید: 19
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر