5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 7
    کد: 165950
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
    شهردار منطقه هشت :

    اولویت مدیریت شهری مشهد در خصوص هوشمند سازی ارتقای کیفیت زندگی، کارایی عملیات شهری و خدمات و مشارکت شهروندی است .

    شهردار منطقه هشت : اولویت مدیریت شهری مشهد در خصوص هوشمند سازی ارتقای کیفیت زندگی، کارایی عملیات شهری و خدمات و مشارکت شهروندی است .
     اولویت مدیریت شهری مشهد در خصوص هوشمند سازی ارتقای کیفیت زندگی، کارایی عملیات شهری و خدمات و مشارکت شهروندی است .

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : دکتر حجت فرقاتی در حاشیه برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند بیان داشت : امروزه هوشمندسازی شهرها وایجاد شهرالکترونیک به عنوان راهکار بی بدیل حل معضلات شهری مورد توجه شهرسازان و مدیران شهری و فن آوری اطلاعات به عنوان عمده ترین محور تحول و توسعه در جهان منظور شده است . همچنین وجود مشکلات مختلف کلان‌شهرها همچون مباحث زیست محیطی، آلودگی هوا، ترافیک، حاشیه‌نشینی و موارد دیگر، ضرورت دیدگاه شهر هوشمند را به عنوان راهکار مدیریت شهری الزامی مینماید .
    شهردار منطقه هشت در ادامه خاطر نشان ساخت : برآوردهای وزارت مسکن و شهرسازی نشان می دهد که درصد جمعیت شهرنشینی ایران به بیش از ۷۳ درصد رسیده است. آمار بانک جهانی نیز نشان می دهد که طی ۵۰ سال گذشته، متوسط نرخ رشد درصد جمعیت شهرنشینی ایران، تقریبا دو برابر میانگین جهانی بوده است. نرخ رشد بالای شهرنشینی در کشور لزوم حرکت به سمت «هوشمند سازی» شهرهای کشور به خصوص کلانشهرهایی مثل مشهد را بیش از پیش نشان میدهد.

    دکتر حجت فرقانی اولویت مدیریت شهری مشهد در خصوص هوشمند سازی را ارتقای کیفیت زندگی، کارایی عملیات شهری و خدمات و مشارکت شهروندی دانست و افزود : ارتقای شاخص های زندگی از جمله فرهنگ، بهداشت، ایمنی، مسکن،گردشگری به طور قابـل توجهی کیفیت زندگی شهروندان را ارتقا می دهد. توسعه هر یک از ایـن جوانـب منجـر بـه رضـایت ، آسایش و رفاه بیشتر شهروندان می شود لذا حاکمان مدیران پیشرو شهری، ایجاد شهر هوشـمند را بهتـرین گزینه برای مدیریت و بهبود کیفیت زندگی شهروندان دانسته اند. در نتیجه شهر هوشمند؛ ضرورت مدیریت شهری در عصر امروز است.

    شهردار منطقه هشت در پایان در مورد برگزاری نمایشگاه برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند جایگاه کلان شهر مشهد به عنوان پیشگام در عرصه هوشمند سازی را نمایان میسازد و باید به کانون هم افزایی نهادهای علمی و تخصصی و مدیریت شهری تبدیل گردد. و زمینه را برای اجرایی شدن ایده ها و پیشنهاد های علمی فراهم آورد.
     

    تعداد بازدید: 7
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر