5°C 
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 16
    کد: 166118
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
    مندرج در روزنامه شهرآرا محله

    آماده برای زمستان

    مانور زمستانی شهرداری منطقه8 برای مقابله با بارش برف و یخبندان روز پنجشنبه با حضور شهردار منطقه، معاون اجرایی، رئیس خدمات شهری و دیگر مدیران منطقه به‌طور نمادین در خیابان نامجو2 برگزار شد
     آماده برای زمستان

    شهردار منطقه8 از اجرای مانور عملیات لحظه صفر به منظور پیشگیری از حوادث طبیعی فصل زمستان خبر داد و گفت: این مانور به‌عنوان اولین مانور در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان در فصل سرما با حضور 8دستگاه خودرو سبک و سنگین و 90نیروی خدمات شهری و فضای سبز برگزار شده است.
    به گزارش شهرآرامحله، حجت فرقانی با اشاره به اجرای مانور عملیاتی ماشین‌آلات مکانیزه سبک و سنگین موتوری و خدمات شهری و فضای سبز در طرح زمستانی، ادامه داد: مانور عملیات زمستانی برای پیشگیری و مقابله با حوادث ناشی از باران، برف و یخ‌زدگی معابر انجام شد تا علاوه‌بر سنجش آمادگی نیروهای خدمات شهری و فضای سبز این اطمینان برای مردم حاصل شود که نیروهای خدوم شهرداری در هر شرایطی در خدمت شهروندان هستند.
    نصب 21مخزن نمک
    وی از نصب بیش از 21مخزن شن و نمک در منطقه خبر داد و افزود: نصب این مخازن در نقاط پرازدحام و به‌ویژه سراشیبی‌ها انجام گرفته است. هدف از نصب این مخازن جلوگیری از لغزندگی به هنگام یخبندان است.
    فرقانی توضیح داد: با توجه به اینکه نمی‌توانستیم تمام ادوات را به اینجا بیاوریم فقط بخشی از آن‌ها را به این نقطه آوردیم تا خاطر شهروندان از این موضوع راحت باشد و بدانند ما برای زمستان آماده هستیم.
    وی با اشاره به پیش‌بینی زمستان سخت امسال افزود: عملیات زمستانه بیشتر در حوزه خدمات شهری و فضای سبز بود. فضای سبز وظیفه نگهداری و رسیدگی به درختان و فضای سبز منطقه را در زمستان برعهده دارند، حوزه خدمات شهری نیز وظیفه جمع‌آوری آب‌های سطحی و برف و همچنین رفت و روب خیابان‌ها را انجام می‌دهند.
    جمع‌آوری آب‌های سطحی خیابان رزم
    شهردار منطقه با بیان اینکه برخی نقاط منطقه در زمان بارش دچار معضل آب‌گرفتگی می‌شوند و نیاز به مناسب‌سازی دارند، گفت: در حال حاضر طرح جامع دفع آب‌های سطحی در خیابان‌های ارشادالرضا و رزم با همکاری سازمان عمران در حال اجراست. این پروژه با متراژ 700متر با اعتباری بالغ بر 8میلیارد ریال در حال اجراست که در سال جاری 400متر از آن انجام خواهد شد و ادامه آن در سال آینده ادامه خواهد یافت.
    هنگام بارش برف خودرو را در حاشیه معابر پارک نکنید
    معاون اجرایی منطقه نیز در حاشیه این مانور گفت: همه هدف و تلاش شهرداری خدمت‌رسانی به شهروندان به‌ویژه در مواقع بحرانی است.
    امیدرضا رحمانیان با تأکید براینکه خدمت‌رسانی شهرداری به مردم به همه فصول سال تعلق دارد، ادامه داد: آمادگی شهرداری در برابر برف و یخبندان در فصل سرما و حفاظت از فضای سبز بارزترین این وظایف است.
    وی افزود: هدف از برگزاری مانور زمستانی ایجاد آرامش خاطر برای شهروندان است که بدانند ما می‌توانیم در شرایط بحرانی به آن‌ها خدمات‌رسانی کنیم. در این عملیات نیروهای خدمات شهری و فضای سبز آماده‌باش خود را نشان دادند و تجهیزات را آوردند و توان شهرداری در هنگام بروز بحران را به نمایش گذاشتند و نشان می‌دهند تمام مسئولان پای کار هستند تا مشکلی براثر بارندگی‌ها به‌وجود نیاید.
    معاون اجرایی منظقه بیان کرد: نقاط مستعد آب‌گرفتگی نیز در منطقه شناسایی شده و برای جلوگیری از بروز مشکل، تدابیر لازم اندیشیده شده است.
    رحمانیان افزود: از شهروندان درخواست می‌شود در هنگام بارش برف خودرو خود را در حاشیه معابر اصلی و فرعی پارک نکنند و همچنین در برف‌روبی و برف‌تکانی درختان و پیاده‌روها مشارکت داشته باشند.

    تعداد بازدید: 16
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر