اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 82
    کد: 167095
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
    شهردار منطقه هشت خبر داد:

    اجرای پروژه اصلاح و بهسازی پیاده‌روی خیابان کوهسنگی مشهد

    شهردار منطقه 8 مشهد از اصلاح و بهسازی پیاده‌روی خیابان کوهسنگی حدفاصل بوستان کوهسنگی و میدان شریعتی ضلع شرقی با اعتبار 20 میلیارد ریال خبر داد.
    اجرای پروژه اصلاح و بهسازی پیاده‌روی خیابان کوهسنگی مشهد

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، دکتر حجت فرقانی با اعلام خبر آغاز عملیات عمرانی پیاده رو خیابان کوهسنگی بیان داشت : پیاده رو از زیر ساخت های مهم شهری و مهمترین و پر کاربرد ترین بخش از فضای عمومی شهر است و ایجاد فضای مناسب برای عابران پیاده از لحاظ زیبا سازی و تعاملات اجتماعی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد .
    دکتر حجت فرقانی با بیان اینکه تامین امنیت شهروندان هنگام عبور و مرور و ساماندهی وضعیت معابر یکی از مهم‏ترین وظایف شهرداری‏ها محسوب می‏شود، گفت:به منظور افزایش حال رفاه شهروندان و مناسب سازی محیط شهری، اجرای عملیات عمرانی پیاده رو سازی خیابان کوهسنگی به عنوان کانون تعاملی انسان ؛ شهر و طبیعت و قطب گردشگری شهری در دستور کار مدیریت شهری منطقه هشت قرار گرفته است.
    وی تصریح کرد: نظر به ضرورت پروژه و موقعیت مکانی خاص و حجم بالای تردد خیابان کوهسنگی به عنوان کانال ارتباطی و اتصالی مرکز شهر و با عنایت به لزوم ساماندهی معابر ؛هدف از اجرای این پروژه را افزایش زیبایی بصری شهر؛ بهبود سیما و منظر معابر هسته اصلی پایتخت معنوی ایران ؛ حفظ و ارتقای هویت شهری ؛ ؛ تسهیل حرکت عابرین و بهبود عبور و مرور , اصلاح رفتار ترافیکی مردم اعلام و بیان کرد با آگاهی از ضرورت پروژه و موقعیت مکانی و حجم بالای تردد، و نقش ارتباطی خیابان کوهسنگی فاز اول پیاده رو سازی و ترمیم و ساماندهی این محور مواصلاتی در حد فاصل حدفاصل پارک کوهسنگی و میدان شریعتی "ضلع شرقی " با صرف اعتباری درحدود 20 میلیارد ریال و مساحت 10000 مترمربع آغاز نموده است.
    شهردار منطقه 8 مشهد با اشاره به اینکه پیاده روها محل تردد عابران است و به عنوان جزئی از عرصه عمومی شهر، که جایگاه خاصی در تردد شهری دارد خاطر نشان ساخت : با اجرای پیاده رو سازی خیابان بهار ؛ضمن بهبود عبور و مرور و زیباسازی منظر شهری در منطقه تلاش خواهد شد تا با انجام این گونه طرح ها پیاده روهای استاندارد و مناسب برای معلولان ایجاد وتردد شهروندان بهره برداری گردد.
    وی همچنین ادامه داد: افزایش ضریب ایمنی، تردد آسان و ترغیب به پیاده‌روی ؛زیباسازی منظر شهری، مناسب‌سازی و رعایت استانداردهای فنی برای سهولت در تردد عابران پیاده به ویژه نابینایان، معلولان و سالمندان از اولویت‌های اجرای این پروژه عمرانی است. با بهسازی و استاندارد سازی پیاده روها سعی در حفظ امنیت و آرامش شهروندان داشته، به همین دلیل بازسازی و ساخت پیاده‌روها از جمله فعالیت‌ها واقداماتی است که مستمر در دستور کار قرار گرفته است و طرح پیاده روسازی بر اساس اولویت شناسایی شده درنقاط پر تردد اجرا خواهد گردید.
    شایان ذکر است تایل فرش پیاده روها، احداث مسیر تردد نابینایان، نصب پایه روشنایی و مبلمان شهری، احیای فضای سبز موجود و اجرای تاسیسات آبیاری تحت فشار از اقداماتی می باشد که در این پروژه انجام می گردد.
     

    تعداد بازدید: 82
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر