اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 8
    کد: 172964
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
    طی سال 97 صورت گرفت؛

    جلوگیری بیش از 1037 تخلف ساختمانی در منطقه 8 مشهد

    شهردار منطقه 8 مشهد گفت: سال گذشته از وقوع 1037 مورد تخلفات ساختمانی در منطقه جلوگیری شد.
     جلوگیری بیش از 1037 تخلف ساختمانی در منطقه 8 مشهد

    ه گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، حجت فرقانی در این خصوص گفت: توسعه شهری متناسب به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف شهرداری همواره مورد توجه بوده و ساخت و ساز هرگونه ابنیه در داخل محدوده شهری مستلزم رعایت اصول و مقررات خاص مهندسی و شهرسازی است.
    وی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیر اصولی، اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و ساز ها به عنوان بازوی اجرایی شهرداری، اصلی ترین واحد مقابله و جلوگیری از این گونه تخلفات شهری محسوب می‌شود، ادامه داد: در مواقعی که تخلف صورت گرفته شامل نقض مقررات شهرداری و شهرسازی است. واحد نظارت باید بر اساس مقررات و ضوابط حاکم با این موارد برخورد نماید.
    شهردار منطقه 8 مشهد همچنین با اشاره به برخی از مشکلات ناشی از ساخت و سازهای غیرمجاز خاطرنشان کرد: ساخت و ساز غیرمجاز علاوه بر نازیبایی بصری شهر موجب مشکلات بهداشتی، مشکلات ترافیکی و ایجاد بناهایی غیر مستحکم خواهد شد که در نهایت مسیر توسعه شهری را مسدود خواهد کرد. وی در ادامه از تشکیل حدود 295مورد استعلام و ارجاع پرونده از سوی شهرسازی، از ابتدای سال خبر داد و افزود: کلیه موارد مغایر با پروانه نظیر احداث طبقات غیرمجاز، واحد غیرمجاز، پیش‌روی طولی و ارتفاع غیر مجاز کنترل و موارد تضییع حقوق شهروندان پیگیری شده است.فرقانی افزود: پرونده‌های ارسالی به کمیسیون ماده 100 دارای رای قطعی 984مورد و اجرای احکام قلع بنا با توجه به رای ماده 100، 11مورد بوده که نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری داشته است که نشان از ضابطه‌مندی مردم نسبت به قوانین و مقررات شهرسازی است.وی بیان کرد: این تخریب‌ها در راستای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز و فاقد استحکام بنا، رسیدگی به شکایات مردمی و احقاق حقوق شهروندان و مقاوم‌سازی فعالیت‌های ساختمانی اجرا شده است.
    شهردار منطقه 8 مشهد همچنین تصریح کرد: بازدید فنی و رسیدگی به عدم استحکام بنا و رعایت نکات ایمنی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این منطقه بوده و در این راستا بیش از4602 مورد بازدید فنی شده است تا علاوه بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر اصولی و عدم استحکام بنا های تازه ساخته شده، با ارائه راهکار و مشورت های لازم توسط کارشناسان امنیت جانی و روانی شهروندان ساکن این منطقه تامین گردد.
    فرقانی در ادامه سخنان خود با اشاره به برخورد جدی و قاطع با هرگونه ساخت و ساز های غیرمجاز در سطح منطقه از کاهش چشمگیر این تخلفات طی سال جاری خبر داد و افزود: تعداد 2294 مورد صدور اخطاریه جهت تخلفات ساختمانی و همچنین با توجه به اهمیت تامین فضای مناسب پارکینگ در هسته مرکزی شهر، رسیدگی به موارد عدم تامین پارکینگ و رسیدگی به مشرفیت و مزاحمت در مجموع تعداد 170 مورد از اقدامات ویژه عملکرد اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری منطقه هشت بوده است.
    وی در پایان از شهروندان خواست با طی ضوابط قانونی اقدام به ساخت و ساز کنند، افزود: توجه به ساخت و سازهای اصولی، ضابطه‌مند و رعایت قوانین شهرسازی، باعث حفظ کیفیت سیمای بصری شهر می‌شود.

    تعداد بازدید: 8
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر