اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 324
    کد: 25772
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۳/۰۹

    تشریح جزئیات طرح عظیم بوستان کوهسنگی توسط مدیریت کوهسنگی

    مهندس کاشانی در مصاحبه با روابط عمومی شهرداری منطقه هشت بیان نمود "
    طرح عظیم توسعه کوهسنگی به عنوان میعادگاه انسان – شهر – طبیعت
    تشریح جزئیات طرح عظیم بوستان کوهسنگی توسط مدیریت کوهسنگی

    مهندس حمید بیرونی کاشانی مدیریت بوستان کوهسنگی اعلام نمود : هم زمان با گسترش شهر و نیاز به افزایش سرانه فضای سبز، توسعه بوستان کوهسنگی در دستور کار مدیران شهری قرار گرفت.
    طرح توسعه مجتمع فرهنگی تفریحی کوهسنگی که اکنون به سایت جنوبی شناخته می شود ، شامل وسعتی نزدیک به 30 هکتارمی شود که بخش عمده ای از فضای سبز آن کاشته و آماده بهره برداری شده . دریاچه دو هکتاری ،سه مسیر پلکان کوه ، ادامه مسیر های دوچرخه سواری ، کالسکه رانی ، دو دستگاه سرویس بهداشتی با 40 چشمه، پارکینگ های سایت جنوبی طرح توسعه از جمله موارد اماده بهره برداری این طرح عظیم میباشد.
    در این قسمت از بوستان کوهسنگی، امکانات و فضاهای ویژه‌ای طراحی شده است که به دلیل وسعت پروژه به‌تدریج در حال احداث و بهره‌برداری است که از آن جمله می‌توان به ساخت یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های مصنوعی شرق کشور، فواره موزیکال، آب نماهای زیبا، شهربازی، رستوران و مسیر‌های ویژه دوچرخه و درشکه اشاره کرد.
    .دریاچه 2هکتاری و آب‌نما‌های ویژه
    مهم‌ترین بخش این پروژه 15هکتاری، دریاچه زیبای آن است که با سطح آبگیری به وسعت دو هکتار، یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های مصنوعی شرق کشور به شمار می آیدکه ذخیره آبی 20هزار مترمکعبی را برای بوستان کوهسنگی ایجاد کرده است..
    به علاوه در این پروژه دو آب‌نمای پلکانی ساخته شده است که از دو طرف کوه به پایین ریخته می‌شود و نمای زیبایی را ایجاد می‌کند
    این آب‌نماها به گونه‌ای طراحی شده که حجم درخور توجهی آب از بالای کوه به برکه‌ای کوچک منتقل شده و سپس از طریق چند جوی آب به دریاچه اصلی ریخته می‌شود..
    اجرای فواره موزیکال در دریاچه
    اجرای فواره‌های موزیکال همراه با نورپردازی ویژه نیز در این مجموعه دیده شده، به صورتی که با نصب تجهیزات لازم و با استفاده از یک سیستم جدید، فضای زیبایی در این دریاچه ایجاد خواهد شد.برپایه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است در مراحل بعدی رستوران و شهربازی ویژه‌ای نیز در این مجموعه ساخته شود.
    ساخت قفس پرندگان
    یکی از بخش‌های طراحی شده در قسمت جنوبی بوستان کوهسنگی، قفس پرندگان است که با وسعت 2هزار مترمربع، در حال ساخت است و قرار است پس از اتمام ساخت گونه‌های مختلف پرندگان در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد.
    دسترسی بازدیدکنندگان به این بخش، به‌گونه‌ای است که علاقه‌مندان به این بخش باید ابتدا از پل معلقی که روی دریاچه قرار گرفته، عبور کنند تا به قسمت میانی برسند.
    عمق این دریاچه در قسمت‌های مختلف، متفاوت است، به صورتی که در الگوی طراحی صورت گرفته، عمق دریاچه در قسمت کناری 80سانتی‌متر و در قسمت میانی 120سانتی‌متر خواهد بود.
    فضای سبز 15هکتاری
    بخش دیگر این پروژه، شامل فضای سبزی به وسعت 15هکتار است که در حال حاضر در مرحله کاشت گونه‌های مختلف گیاهی است و قرار است انواع گل‌های فصلی در آن کاشته شده و مورد استفاده مردم قرار گیرد.
    مسیر ویژه دوچرخه، قطار تفریحی و درشکه
    از بخش‌های جالب توجه این پروژه، مسیر ویژه سه کیلومتری دوچرخه‌سواری است که در اطراف دریاچه ساخته شده تا امکان استفاده شهروندان از دوچرخه نیز در این مجموعه فراهم شود و مسیر تردد به گونه‌ای انتخاب شده که بدون هیچ مشکلی، امکان تردد دوچرخه را امکان‌پذیر می‌کند.
    علاوه بر این، ریل‌گذاری ویژه‌ای برای استفاده از قطار تفریحی و قسمتی نیز برای عبور درشکه در نظر گرفته شده تا فضای شاد و مفرحی برای خانواده‌ها فراهم شود.
    ایجاد دسترسی‌های ویژه از خیابان‌های اطراف
    درراستای تردد آسان شهروندان مشهدی در این مجموعه، پیاده‌رو‌های ویژه‌ای در خیابان‌های منتهی به این بوستان ساخته شده است تا علاوه بر دسترسی‌های موجود، ساکنان خیابان رودکی، بولوار شهید خلیلی و دکتر بهشتی نیز بتوانند در کمترین زمان وارد فضای سبز شده و از خدمات در نظر گرفته شده استفاده کنند...

    شایان ذکر است : برخی از بخش‌ها مانند شهربازی با مشارکت بخش خصوصی احداث می‌شود که باید مراحل اداری لازم در این خصوص طی شود و پیمانکار موردنظر کار خود را آغاز کند ..
     

    تعداد بازدید: 324
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر