اوقات شرعی
 • یکشنبه،31 شهریور 1398
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 14
    کد: 174516
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

    انتقال پادگان‌ ارتش در انتظار ابلاغ مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی

    پس از تصویب طرح اراضی ارتش در شورای عالی معماری و شهرسازی و دستور وزیر مبنی بر بازگشایی بولوار نماز از سوی ارتش و پیگیری‌های شهردار مشهد، پس از حدود یکسال بولوار نماز در ساعت 7 صبح 9 اسفندماه 97 با حضور شهردار و اعضای شورای شهر و فرماندهان ارتش بازگشایی و به بهره‌برداری رسید تا قدمی دیگر در راستای انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر برداشته شود.
     انتقال پادگان‌ ارتش در انتظار ابلاغ مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی

    سال 88 بود که انتقال پادگان ارتش از داخل شهر مشهد به خارج از آن کلید خورد و با موافقت فرماندهی کل قوا مقرر شد ظرف 4 سال این پادگان به طور کامل به بیرون شهر منتقل شود.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، با گذشت حدود 9 سال از آن زمان تاکنون، با پیگیری‌های مدیریت شهری و همکاری ارتش بخش زیادی از پادگان به خارج از شهر مشهد منتقل شده اما پرونده این موضوع همچنان باز است.
    داستان مسدود شدن بولوار نماز توسط ارتش
    در این میان عملیات اجرایی ساخت بولوار نماز در محدوده ارتفاعات جنوبی مشهد از ابتدای سال 90 از تقاطع بولوار هاشمیه در امتداد سرافرازان، دلاوران، خاقانی، شهید کاوه و شهید ناصری منتهی به بزرگراه شهید کلانتری آغاز و با توجه به اینکه بخشی از این بولوار از اراضی آبشار عبور می‌کرد به عنوان بولوار شهدای ارتش نامگذاری شد.
    اما بولوار نماز پس از احداث و در حالی که آماده بهره‌برداری بود به دلیل تصویب نشدن طرح اراضی ارتش در شورای عالی معماری و شهرسازی، قبل از افتتاح توسط ارتش مسدود شد.
    پس از کش و قوس‌های فراوان و پیگیری‌های مداوم شهردار، رییس شورا و رییس کمیسیون عمران شورای شهر مشهد بلاخره طرح اراضی آبشار و پادگان لشکر 77 در جلسه 6 اسفندماه شورای عالی معماری و شهرسازی مصوب شد و در پی آن وزیر راه و شهرسازی دستور بازگشایی بولوار نماز مشهد را که از سوی ارتش مسدود شده بود، صادرکرد.
    بازگشایی بولوار نماز و آغاز فاز جدید در روند انتقال پادگان ارتش
    پس از تصویب طرح اراضی ارتش در شورای عالی معماری و شهرسازی و دستور وزیر مبنی بر بازگشایی بولوار نماز از سوی ارتش و پیگیری‌های شهردار مشهد، پس از حدود یکسال بولوار نماز در ساعت 7 صبح 9 اسفندماه 97 با حضور شهردار و اعضای شورای شهر و فرماندهان ارتش بازگشایی و به بهره‌برداری رسید تا قدمی دیگر در راستای انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر برداشته شود.
    آغاز اتفاق شهری بزرگ
    محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در مراسم افتتاح بولوار نماز با تاکید بر اینکه افتتاح بولوار نماز سرآغاز اتفاق شهری، بزرگی است که با همت همه به دست آمده است گفته بود: بهره برداری از بولوار نماز، گام اول این رویداد است و در گام‌های بعدی و با توجه به مصوبه شورای عالی معماری، فضای سبز 72 هکتاری با درختان قدیمی و سوله‌های 100 ساله پادگان ارتش پس از انتقال برای موزه در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.
    اما اکنون و پس از گذشت دو ماه از تصویب طرح اراضی آبشار و پادگان ارتش در شورای عالی شهرسازی و معماری و بازگشایی بولوار نماز برای اطلاع از روند انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر مشهد به سراغ شهردار منطقه 8 شهرداری مشهد می‌رویم.
    انتقال پادگان ارتش در انتظار ابلاغ شورای عالی معماری و شهرسازی
    حجت فرقانی شهردار منطقه 8 مشهد در این باره می‌گوید: در خصوص انتقال پادگان‌ها طی جلساتی که با ارتش داشته‌ایم انتقال پادگان‌ها را منوط به تصویب طرح‌های تفصیلی و ابلاغ آن از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی کرده‌اند.
    وی می‌افزاید: روزهای پایانی سال گذشته این موضوع در شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسید، اما اکنون و با گذشت دو ماه هنوز ابلاغ نشده است لذا در حال حاضر با توجه به طرحی که به شورای عالی ارسال شده است به ارتش پاسخگویی می‌کنیم زیرا آنها نیز منتظر هستند تا طرح مصوب ابلاغ شود.
    شهردار منطقه 8 مشهد با بیان اینکه با ابلاغ طرح کار انتقال پادگان‌ها انجام خواهد شد، اظهار می‌کند: از نظر قانونی باید طرحی که در شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده است ابلاغ شود اما در این مورد اطلاعی ندارم که در این میان مشکلی یا مساله ای پیش آمده که هنوز ابلاغ نشده است یا نه؟
    فرقانی ادامه می‌دهد: تا آنجا که ما اطلاع داریم طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب و باید ابلاغ شود.
    شهردار منطقه 8 مشهد می‌گوید: در حال حاضر توافقاتی را که با ارتش در آن طرح انجام داده‌ایم و مصوباتی که در شورای عالی معماری و شهرسازی به تصویب رسیده را اجرا خواهیم کرد تا زمانی که طرح از سوی این شورا ابلاغ و کار انتقال پادگان انجام شود.
    شهردار مشهد پیگیر ابلاغ مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی
    علی جنتی، مدیر طرح انتقال پادگان‌ها و احیای بافت شهری شهرداری مشهد نیز در این خصوص اظهار می‌کند: مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی به صورت معمول باید پس از مدتی از تصویب ابلاغ شود.
    وی با بیان اینکه دلیل ابلاغ نشدن مصوبه انتقال پادگان و طرح اراضی پادگان‌های ارتش را نمی‌دانیم، می‌افزاید: شهردار مشهد و همچنین رییس کمیسیون عمران شورای شهر به همراه اداره کل راه و شهرسازی به جد پیگیر ابلاغ مصوبه برای اجرا هستند لذا امیدواریم با توجه به این پیگیری‌ها مصوبه بزودی ابلاغ شود.

    تعداد بازدید: 14
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر