اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 34
    کد: 174768
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۲/۲۴


    بازدید شهردار منطقه هشت از کتابخانه دکتر علی شریعتی

    شهردار منطقه8 مشهد به همراه معاون اجرایی، رئیس ناحیه یک و مسئول روابط عمومی شهرداری منطقه از کتابخانه عمومی دکتر علی شریعتی بازدید کردند.
     بازدید شهردار منطقه هشت از کتابخانه دکتر علی شریعتی

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت حجت فرقانی در این دیدار گفت: ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه یک ضرورت است، شاید بتوان گفت برخی ناهنجاری‌های موجود در جامعه، به‌دلیل بی‌توجهی به مطالعه و فرهنگ کتاب‌خوانی است.
    وی با اشاره به دانش‌های روز و تغییر و تحولات ایجاد شده در زندگی، ادامه داد: با مدرنیته‌شدن و تغییر ابزارهای ارتباطی در دنیای امروز، سبک زندگی و به‌تبع فرهنگ مطالعه نیز تغییر کرده است، به‌گونه‌ای که حوصله مردم برای کتاب‌خوانی و به‌طورکلی مطالعه بسیار کم شده است. باید فضای مطالعه را به‌سمتی ببریم تا نیاز مخاطب به ویژه جوانان را برآورده کنیم.
    فرقانی افزود: در حال حاضر جوانان ما از خانه‌ها فراری هستند، چه بهتر با ایجاد فضایی مناسب، آن‌ها را به‌سمت کتابخانه‌ها بیاوریم. از طرفی روزبه‌روز هزینه کتاب‌ها بیشتر می‌شود و کتابخانه‌ها می‌توانند مرجعی باشند برای دراختیارگذاشتن کتاب‌ها.
    وی با اشاره به تغییر نیاز جوان امروزی یادآور شد: در چند سال اخیر کتابخانه‌ها غیرفعال‌تر عمل کردند و در حال حاضر جوانان ما که فضای کتابخانه‌ها را متناسب با روحیه خودشان ندیدند از آن فاصله گرفتند و به سمت کافه‌کتاب‌ها رفتند. کتابخانه جذابیت کافی را ندارد و از طرفی کافه کتاب هم منابع غنی یک کتابخانه را در اختیار ندارد. شاید بتوانید با برنامه‌ریزی مناسب با کافه کتاب‌ها مشارکت کنید آن‌ها می‌توانند به‌عنوان پیشخوان کتابخانه شما عمل کنند و شما نیز کتاب‌های آن‌ها را تأمین کنید. این‌کار شبیه برون‌سپاری‌ای است که در شهرداری انجام می‌شود.
    شهردار منطقه ضمن اشاره به رابطه کتاب‌خوانی و فرهنگ شهروندی، گفت: توجه به کتاب و کتاب‌خوانی لازمه توسعه فرهنگی است. سرمایه‌گذاری در امور زیربنایی از جمله نهادینه‌کردن فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، به توسعه جامعه کمک می‌کند.
    وی درباره بهبود وضع کتابخانه‌ها توصیه کرد: اگر تمام کتابخانه‌های شهر همدل و یک‌صدا سهم عوایدی‌شان را از شهرداری و شورای شهر مطالبه کنند، می‌توانند به بهبود کتابخانه‌ها کمک کنند. این امر تلاش و همدلی مسئولان کتابخانه‌های شهر را می‌طلبد. به دنبال این باشید که فضای کتابخانه‌ها را گسترش دهید.
    مکانی برای سرمایه‌گذاری فرهنگی
    مریم جمیلی، مسئول فعلی کتابخانه دکتر علی شریعتی، هم پس از ارائه توضیحاتی درباره کتابخانه و معرفی این مکان فرهنگی و تاریخی گفت: کتابخانه‌ها بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی و کمک به تعالی جامعه هستند.
    جمیلی ادامه داد: هدف اصلی ما این است، هرکسی که علاقه به کتاب و کتاب‌خوانی دارد فضا و امکانات مناسب به‌راحتی دردسترسش باشد.
    وی با اشاره به اهمیت همکاری کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌ها، گفت: توفیقات عالی در اعتلای فرهنگ شهری نیازمند هم‌یاری و هم‌فکری همه دستگاه‌ها به‌ویژه شهرداری‌ها با کتابخانه‌هاست تا بتوانیم فرهنگ شهروندی را در زمینه‌های مختلف توسعه دهیم. کتابخانه‌ها بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی و کمک به تعالی جامعه هستند.

    تعداد بازدید: 34
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر