اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 45
    کد: 175328
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
    شهردار مشهد در مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 8 مشهد تاکید کرد:

    افزایش تعامل با ارتش و طراحی و احیای پارک 72 هکتاری پادگان ارتش

    انتظار دارم که این درختان کهن و فضای ویژه که سرمایه‌ای در اختیار ماست را در پارک 72 هکتاری خیابان ملک‌الشعرای بهار حفظ کنید و یک اثر ماندگار و معاصر تبدیل کنیم.
    افزایش تعامل با ارتش و طراحی و احیای پارک 72 هکتاری پادگان ارتش

    شهردار مشهد گفت: مساله حائز اهمیت در منطقه 8، موضوع پارک 72 هکتاری درون پادگان است که بایستی پارک ملت شماره 2 ما باشد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، محمدرضا کلایی در مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 8 مشهد که در محل اتاق جلسات این منطقه برگزار شد به چندین مساله در خصوص منطقه 8 اشاره کرد و اظهار داشت: مساله حائز اهمیت، موضوع پارک 72 هکتاری درون پادگان است که فکر می‌کنم بایستی پارک ملت شماره 2 ما باشد که برای آیندگان به یادگار می‌گذاریم. در همین خصوص سرعت در تعامل با ارتش مهم است که این موضوع چند بخش است که منطقه 8 در هماهنگی حوزه شهرسازی ، طراحی پارک را شروع کنید.
    وی افزود: انتظار دارم که این درختان کهن و فضای ویژه که سرمایه‌ای در اختیار ماست را در پارک 72 هکتاری خیابان ملک‌الشعرای بهار حفظ کنید و یک اثر ماندگار و معاصر تبدیل کنیم.
    کلائی با بیان اینکه ارتش یکی از ذینفعان بزرگ در منطقه 8 است، اظهار داشت: تعامل با ارتش موضوع جدی و مهمی در منطقه 8 است که توسعه شهر را در بر دارد لذا باید ارتش و شهرداری همراه شوند تا اتفاقات خوبی برای شهر رقم بخورد.
    وی گفت: شهرسازی فلسفه‌اش مدیریت فضا برای شهروندان است و خواهش کردیم که شهرسازی به مغز متفکر مناطق تبدیل بشود که با توجه به سابقه کاری شهردار جدید منطقه 8، می‌توانند این کار را انجام دهند که منطقه 8 به عنوان پایلوت در حوزه شهرسازی باشد.
    کلائی ادامه داد: از دیگر مسائل مدنظر منطقه 8 باید ایده‌پردازی برای مجتمع‌های ایستگاهی مترو خط 2 که در منطقه 8 است، انجام شود.
    شهردار مشهد تصریح کرد: به واسطه عدم افتتاح ایستگاه شهید کاوه بخش زیادی از شهروندان از خط 2 استفاده‌ای نمی‌کردند که بهره‌بردداری از آن در یک ماه و نیم آینده، تعداد زیادی از شهروندان را جا به جا خواهد کرد و استفاده از موقعیت ایستگاه و تحولی که ایستگاه‌های مترو و بهره‌برداری از خط مترو می‌تواند ایجاد کند موضوع مهمی است و می‌شود کار خلاقانه و جدی کرد.
    کلایی به اهمیت محورهای اصلی در منطقه 8 اشاره کرد و گفت: چند محور اصلی در منطقه وجود دارد که فعالیت در آنها را باید جدی بگیرید که یکی از آنها کوهسنگی است. محور کوهسنگی باید در تعامل با منطقه یک مشهد به یک محور نمونه تبدیل شود. خیابان کوهسنگی سرمایه بسیار مهمی در دست ماست که اهتمام لازم را در این خصوص انجام دهید.
    وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر مساله ارتفاعات جنوبی در منطقه 8 است که این موضوع در مناطق 7، 9 و 8 با اولویت منطقه 9 و 8 بسیار حائز اهمیت است.
    شهردار مشهد به اهمیت خیابان امام رضا (ع) به عنوان معبری مهم و همچنین پایان مسافربری اشاره کرد و گفت: خیابان امام رضا(ع) معبر بسیار مهمی است که تقویت فضای پیاده محور و حل مسایل ارتفاعی و تراکمی آن باید جدی درنظر گرفته شوند و همچنین دسترسی‌های ورودی و خروجی ترمینال و ساماندهی برای نقشی که محدوده دارد، سازماندهی شود.
    کلایی موضوعات بازآفرینی شهری در منطقه 8 را مهم دانست و گفت: بخش‌هایی از منطقه 8 در موضوعات بازآفرینی باید بسیار جدی گرفته شود و فضاهایی که امکان بازآفرینی دارد در دستور کار قرار گیرد.
    وی افزود: یکی دیگر از مسائل مهم در منطقه 8 ارتباط با شهروندان و مشتریان در منطقه است. ترکیب فضاهای مسکونی با رویکردهای متفاوت اجتماعی و همچنین فضاهای اقامتی که مشتریان و متولیانی از شهرهای دیگر یا نهادهای دولتی دارد و تعامل منطقه با متولیان مهم است.
    کلایی یکی دیگر از مسائل را دغدغه‌ای از جنس شهرسازی عنوان کرد و گفت: دغدغه‌ای که در مراکز شهر مانند منطقه 8 وجود دارد این است که این مراکز کم کم از سکنه خالی می شوند و اینکه ما چگونه بتوانیم با توجه به ترافیک‌های عبوری و کمبود جمعیت، رونق را در این مناطق حفظ کنیم یک مساله جدی است. استقرار فضاهای فرهنگی و هنری باید برای این مساله در دستور کار قرار داده شود و جانمایی‌های خلاقانه برای پروژه‌های مختلف بسیار مهم است.
    شهردار مشهد به جذب سرمایه و سرمایه‌گذار به صورت مستقل در منطقه 8 مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: باید بر روی سیما و منظر برخی از محورها در شهر به عنوان محورهای نمونه کار شود.
    کلایی منطقه 8 را کلید حل مساله ترافیک شهر عنوان کرد و گفت: مساله ترافیک موضوعی است که باید در کلانشهر مشهد حل شود ولی من در مرکز این موضوع منطقه 8 را می‌بینم که می‌تواند کلید حل این مساله باشد و در موضوعات ترافیکی موفق عمل کند.
    استفاده از پتانسیل‌های جوان بدنه شهرداری فراهم شده است
    همچنین رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: استفاده از پتانسیل‌های جوان بدنه شهرداری و موقعیت برای متخصصان شهرسازی در شهرداری مشهد فراهم شده است.
    محمد هادی مهدی نیا گفت: شهر موجود زنده است و پویایی دارد و در حال تحول است و تغییر و تحول ها و جابه جایی ها به معنای ضعف عملکرد مدیر قبلی نیست.
    وی افزود: منطقه 8 یکی از مناطقی است که عنصر شهرسازی و تحول درآن ضرب آهنگ سریعتری دارد و یکی از مناطق جاذب جمعیت اقامتی مشهد است و بخش از هویت شهر در این محدوده قرار دارد.
    مهدی‌نیا ادامه داد: تعادل بین سرعت توسعه شهری و حفظ بافت‌های دارای هویت نیاز به تخصص و شناخت دارد و انتظار ما از شهردار جدید منطقه 8 این است که حل مسائل را سیستماتیک پیش برند، ساختارها را اصلاح و شرایط را بهینه کنید و مطالبه‌گری داشته باشد.
    در ادامه حجت فرقانی، شهردار سابق منطقه 8 گفت: تمام پروژه‌هایی که پایان سال گذشته آغاز شده بود به اتمام رسیده و توانستیم در حوزه خدمات شهری حجم نارضایتی را کاهش دهیم.
    وی افزود: در حوزه عمرانی 97 درصد جذب عملکرد داشته‌ایم و برای سال جاری در هر خیابان منطقه 8 یک پروژه عمرانی تعریف شده که هرچه سریعتر آغاز خواهد شد.
    فرقانی به 20 پروژه جدید مطرح شده در منطقه 8 اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه‌ها در مرحله کمیسیون ماده 5 هستند و به زودی به چرخه سرمایه‌گذاری وارد می‌شوند.
    گفتنی است در این مراسم از زحمات حجت فرقانی، شهردار سابق منطقه 8 مشهد تقدیر و قربانعلی شیرازی به عنوان شهردار جدید این منطقه معرفی شد.

    تعداد بازدید: 45
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر