اوقات شرعی
 • چهارشنبه،18 تیر 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 99
    کد: 175976
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
    رویداد اجتماعی - قرآنی رمضان بهرا جان ها در جنت

    سفره هایی به وسعت یک خیابان

    شهردار منطقه 8 از برگزاری مراسم معنوی «بهار جان ها» در بازار جنت در ماه مبارک رمضان خبرداد.
    سفره هایی به وسعت یک خیابان

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، قربانعلی شیرازی با اعلام خبر بالا به بیان جزئیات این مراسم پرداخت و خاطرنشان کرد: این مراسم هر شب از ساعت 19 الی 22 با همکاری شهرداری منطقه هشت وکسبه بازار جنت صورت میگیرد شامل مواردی همچون : افطاری ساده، جزء خوانی قرآن کریم ، سخنرانی تخصصی کارشناسان ذیربط میباشد.
    شهردار منطقه هشت در این باره افزود: این محفل با هدف ارتقای سطح تعاملات اجتماعی شهروندان و مدیریت شهری، همچنین ترویج فرهنگ و معارف قرآنی در سطح عمومی، شناسایی و استفاده از توان اجرایی تشکل‎های مردمی انجام می شود.
    شیرازی در خصوص استقبال شهروندان و کسبه از این برنامه های مشنرک بیان کرد: گسترش معنویت و انس با قرآن کریم، مانوس کردن نوجوانان و جوانان با قرآن و مفاهیم والای قرآنی و حضور خانوادگی شهروندان از جمله اهداف این طرح است که با استقبال خوبی از طرف شهروندان همراه بوده است.
    وی سخنرانی، تفسیر توسط سخنرانان مطرح دانشگاهی و حوزوی ویژه برنامه‌های فرهنگی، بازارچه رمضان، مناجات‌خوانی، تواشیح، برگزاری ویژه برنامه در عید سعید فطر را از دیگر برنامه‌های مراسم «بهار جان ها» دانست و افزود: یک از اهداف جانبی برگزاری محافل انس با قران استفاده از فرصت و فضای معنوی ماه رمضان برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه و انس شهروندان با آموزه های قرآنی و ایجاد بستر تعاملات اجتماعی و شهروندی اعلام کرد .
    گفتنی است؛ بازار جنت یکی از قدیمی ترین بازارهای شهر مشهد است که روزانه شمار زیادی از مجاورین و زائرین حضرت رضا(ع) را به سوی خود جذب می کند. استفاده بهینه از مکان‌های تفریحی در جهت رشد و تعالی فرهنگ اسلامی، به‎خصوص فرهنگ قرآنی، خود نقش به‎سزایی را در جهت تأثیرگذاری بر نسل جوان و نوجوان ایفا می‌‎کند.

     

    تعداد بازدید: 99
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر