اوقات شرعی
 • چهارشنبه،24 مهر 1398
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 26
    کد: 179566
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
    از ابتدای سال98 و در راستای رفع مشاغل کاذب و با هدف ساماندهی سیما و منظر شهری صورت پذیرفت ؛

    ساماندهی و جمع آوری191 متکدی در منطقه هشت

    شهردار منطقه هشت با اعلام خبر جمع‌آوری 191 متکدی از ابتدای سال بیان داشت : ساماندهی و جمع آوری متکدیان با هدف کاهش آسیبهای اجتماعی و ارتقای سطح امنیت در هسته مرکزی شهر و مجاور حرم مطهر صورت پذیرفته است .
    ساماندهی و جمع آوری191 متکدی در منطقه هشت

    شهردار منطقه هشت با اعلام خبر فوق بیان داشت : آگاهی‌سازی عمومی و ایجاد حساسیت لازم در خصوص تکدی‌گری و پیشگیری از بی‌خانمانی و آسیب‌های ناشی از آن و نیز سالم‌سازی چهره شهر از اهداف جمع‌آوری متکدیان و کارتن خواب‌هاست.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : منطقه 8 مشهد یکی از ورودی‌های اصلی شهر محسوب می‌شود و منطقه‌ای زائرپذیر است لذا متکدیان با روش‌های مختلف سعی در بدست آوردن حس ترحم افراد نسبت به خود و جلب کمک آن‌ها دارند و مردم نیز از سر دلسوزی و بر اساس دستورات دینی در خصوص حمایت از فقرا، هر روزه مقادیر زیادی پول به آن‌ها کمک می‌کنند که با توجه به اینکه سازمان بهزیستی و کمیته امداد متولیان حمایت از قشر محروم جامعه هستند و در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند، پیشنهاد می‌شود افراد در صورت تمایل به حمایت از نیازمندان، کمک‌های خود را به این سازمان‌ها داده و از ارائه کمک‌های مستقیم به متکدیان خودداری نمایند. بدیهی است درصورت تداوم کمک‌های مستقیم، نه تنها مشکلی از متکدیان حل نشده، بلکه متکدیان جدید که همان فرزندان آن‌ها هستند نیز وارد این عرصه می‌شوند. شهرداری منطقه8 در راستای حذف این معضل، تعداد 191 متکدی در چهار ماهه گذشته از سطح منطقه جمع‌آوری نموده است .
    شهردار منطقه هشت مهندس علی شیرازی با بیان اینکه ایجاد زیبایی محیطی یکی از اولویت‌های منطقه است، تصریح کرد: اکیپ جمع‌آوری متکدیان با تمام توان سعی خواهد داشت تا این افراد را از سطح منطقه به دلیل اهمیت موقعیت مکانی‌اش جمع کنند و، منطقه را برای ورود و رفت‌وآمد راحت زائران و شهروندان مهیا سازند.
    شایان ذکر است آمار متکدیان ساماندهی شده در ماه گذشته : تعداد 53زن، 129مرد و 9کودک خیابانی از سطح منطقه جمع‌آوری شده‌اند.
     

    تعداد بازدید: 26
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر