اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 24
    کد: 180265
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
    شهردار منطقه 8 خبرداد:

    شناسایی 22 مورد کارگاه و ساختمان های غیر مجاز نگهداری و بازیافت غیر مجاز در شهرداری منطقه هشت

    مهندس علی شیرازی شهردار منطقه هشت بیان داشت : با هدف ضرورت حفظ محیط زیست و لزوم جلوگیری از آلودگی محیط شهری و ارتقای سطح بهداشت محیطی 22 کارگاه غیر مجاز بازیافت شناسایی و ساماندهی گردید.
    شناسایی 22 مورد کارگاه و ساختمان های غیر مجاز نگهداری و بازیافت غیر مجاز در شهرداری منطقه هشت

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت : مهندس علی شیرازی شهردار منطقه هشت بیان داشت : با هدف ضرورت حفظ محیط زیست و لزوم جلوگیری از آلودگی محیط شهری و ارتقای سطح بهداشت محیطی 22 کارگاه غیر مجاز بازیافت شناسایی و ساماندهی گردید.
    شهردار منطقه هشت با اعلام خبر فوق بیان داشت : عملیات ساماندهی 22 مرکز غیر مجاز بازیافت سطح منطقه با نظارت و پیگیری اداره خدمات و محیط زیست شهری منطقه منطقه صورت پذیرفته است .وی در ادامه افزود : طبق بند ۲۰ ماده ۵۵، شهرداری ها می بایست از ایجاد و تاسیس کلیه اماکنی که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنین یا مخالف اصول بهداشت در شهرها می باشند، جلوگیری و در صورت نیاز نسبت به پلمب یا تخریب این واحدها اقدام نمایند .
    وی همچنین در ادامه از برخورد قانونی با عوامل جمع آوری مواد بازیافتی بدون مجوز خبر داد و تصریح کرد: افرادی که اقدام به فعالیت در زمینه جمع آوری، نگهداری، خرید و فروش، حمل نقل غیر مجاز پسماند در سطح شهر و محدوده شهری می‌کنند، براساس ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند مصوب ۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی به مراجع قضایی ارجاع می‌گردند که در همین راستای اخطاریه لازم به تمامی مراکز ابلاغ و به مراجع قضایی ذیربط معرفی گردیده اند.
    شیرازی در ادامه خاطر نشان ساخت : انبارهای غیرمجاز و بازیافت غیر اصولی آن‌ها موجبات نارضایتی و به خطر افتادن سلامت شهروندان گردیده است و همچنین فعالیت این ساختمان ها علاوه بر آلودگی هوای منطقه، باعث ایجاد آلودگی آب و خاک و تجمع انواع حشرات و جانوران موذی در منطقه شده است. که باعث شیوع بیماری سالک خواهد شد.
    وی در ادامه با بیان این مطلب: مدیریت شهری و نگاه شهرداری منطقه هشت در راستای سلامت و بهداشت شهروندان تلاش بیشتربرداشته تا جلوگیری اقدامات صورت گرفته و همچنین بتوان بستر مناسبی برای زندگی مطلوب بر این عزیزان فراهم گردد.
     

    تعداد بازدید: 24
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر