اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 44
    کد: 180736
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
    شهردار منطقه 8 مشهد خبر داد:

    بازپیرایی فضای سبز میدان انقلاب و لچکی‎های بولوار نامجو

    زری اسکیپ شیوه طراحی یک مفهوم برای ذخیره‎سازی آب است که می‌تواند برای هر نوع باغ و پارک به کار رود. از طرف دیگر، با کاشت گیاهانی که تحمل خشکی یکی از ویژگی‌های آنهاست، باعث ذخیره‌سازی آب می‌شود.
    بازپیرایی فضای سبز میدان انقلاب و لچکی‎های بولوار نامجو

    شهردار منطقه 8 مشهد از اجرای طرح منظرسازی کم آب در بازپیرایی فضای سبز میدان انقلاب و بولوار نامجو خبر داد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، علی شیرازی با اعلام خبر بالا افزود: طراحی منظر از نوع Xeriscaping بدون آسیب رساندن به کیفیت و زیبایی محیط، مصرف آب را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.
    وی با بیان اینکه مفهوم زری اسکیپ در طراحی محیط به معنای دوست با طبیعت است، اظهار کرد: در این راستا اداره فضای سبز شهرداری منطقه 8 اقدام به بازپیرایی لچکی بولوار نامجو با این طرح کرده است.
    شهردار منطقه 8 مشهد افزود: زری اسکیپ یا منظرسازی کم آب به هنر طراحی فضای سبز با استفاده از گیاهانی که نیاز بسیار کمی به آب دارند و متناسب با آب وهوا است، گفته می‎شود. در این طرح از گونه‎های پوششی فرانکنیا، انواع سدوم‎ها (قاشقی، قرمز و عقربی)، فیلا و فستوکا و درختچه‎‏های یاس هلندی و ژونی پروس استفاده شده است.
    شیرازی تصریح کرد: زری اسکیپ شیوه طراحی یک مفهوم برای ذخیره‎سازی آب است که می‌تواند برای هر نوع باغ و پارک به کار رود. از طرف دیگر، با کاشت گیاهانی که تحمل خشکی یکی از ویژگی‌های آنهاست، باعث ذخیره‌سازی آب می‌شود.
    به گفته وی در این شرایط، هوای سالم و مطبوع و طراوت و زیبایی فضای سبز می‌تواند یک زندگی سالم و شیرین برای شهروندان فراهم کند.
    شهردار منطقه 8 مشهد در پایان طرح بازپیرایی فضای سبز را در راستای ارتقاس سرانه فضای سبز شهری دانست و خاطرنشان کرد: توسعه فضای سبز شهری عامل کاهش آلودگی‌های شهری (آلودگی هوا، صوت و استرس‌های محیطی) می‌باشد که با مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری پایدار می‌ماند.

    تعداد بازدید: 44
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر