اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 23
    کد: 180835
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
    در راستای رفاه حال شهروندان ، آرامسازی محیط شهری ، حذف اغتشاشات و آلاینده های محیطی اجرا گردید :

    ساماندهی مشاغل مزاحم در سطح شهرداری منطقه هشت

    شهردار منطقه هشت : در راستای رفاه حال شهروندان ، آرامسازی محیط شهری ، حذف اغتشاشات و آلاینده های محیطی، طرح ساماندهی اصناف در معابر اصلی و عمومی، سطح منطقه در دست اجراست.
    ساماندهی مشاغل مزاحم در سطح شهرداری منطقه هشت

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت علی شیرازی شهردار منطقه هشت ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای رفاه حال شهروندان ، آرامسازی محیط شهری ، حذف اغتشاشات و آلاینده های محیطی، طرح ساماندهی اصناف در معابر اصلی و عمومی، سطح منطقه در دست اجراست.
    وی در ادامه افزود : مشاغل مزاحم و آلاینده به عنوان پدیده هایی که از موقعیت مکانی نامناسب و سازمان نیافته ی برخی از فعالیتهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در فضاهای شهری ناشی شده اند، بر سلامت جسمی و روحی شهروندان و نیز سیمای شهرها اثرات سوء و نامطلوب دارند.
    وی با اشاره به اعمال قانون و برخورد با سدمعبرکنندگان متخلف گفت: در راستای رسیدگی به شکایات و اعلام نارضایتی مردمی در معابر عمومی و پیاده روها ؛ مجموع580 مورد واحد های صنفی خدمات خودرویی در سطح منطقه شناسایی و سرشماری شده اند واز ابتدای سال22 مورد واحد صنفی جدید شناسایی شده و اقداماتی شامل 190مورد صدور اخطار کتبی به واحد های صنفی متخلف ،69مورد صدور رای بدوی وابلاغ،12مورد اعمال و ارسال به کمیسیون بند20،2مورد ساماندهی کارگاهی وانتقال به مزاکز خودرو،1 مورد عدم استاندارد سازی وجریمه 15 برابری،58مورد رفع مشکل شده و اجرای طرح های ضربتی با هماهنگی اداره ساماندهی منطقه و نواحی برای رفاه حال شهروندان از ابتدای سال برنامه ریزی شده و در دست اجرا است.
    مهندس شیرازی بیان نمود: یکی از مسائل زندگی شهری همجواری بسیاری از مشاغل و کاربری های غیر استاندارد در مجاورت یکدیگر است . بعنوان مثال : همجواری کاربری های صنعتی – کارگاهی همجوار با کاربری های مسکونی از عمده معضلات شهرنشینی و عامل بروز مخاطرات برای شهروندان میباشد و با توجه به مسکونی بودن بافت شهری وجود مشاغل مزاحم و آلاینده باعث تضییع حقوق شهروندی می شود.
    شهردار منطقه یاد آور شدچنان‌چه روند تامین و توزیع منابع مناسب نباشد، می‌تواند سایر زیرساخت‌های شهری را تحت تاثیر قرار دهد؛ در این میان جانمایی مشاغل در شهرها ضرورت دارد، زیرا اگر مشاغل متناسب با بافت شهر و خیابان نباشد بر مشکلات شهری می‌افزاید؛ آلودگی‌های زیست محیطی، آلودگی هوا، خاک ، بوی نامطبوع، گره‌های ترافیکی، سر و صدا و تجمع ضایعات از جمله عوارضی است که برخی از مشاغل بر شهرها تحمیل کرده اند. در این راستا ساماندهی مشاغل شهری از ضروریات است.
    شهردار منطقه هشت در پایان تعامل و همکاری شهروندان و صاحبان مشاغل به عنوان صاحبان اصلی شهر را در ساماندهی مشاغل مزاحم بسیار مهم دانست و افزود: شهر مشهد با همکاری و رعایت ضوابط شهروندی به شهری بهتر و عاری از معضلات ترافیکی، بصری و ... تبدیل می شود و جا برای کارهای بهتر در بهبود منظر شهری بیش از گذشته باز میگردد.


     

    تعداد بازدید: 23
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر