اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه هشت
    تعداد بازدید: 24
    کد: 181447
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
    شهردار منطقه 8 مشهد خبر داد:

    آغاز عملیات احداث کانال جمع آوری آب‌های سطحی خیابان بهار

    عملیات احداث و توسعه کانال خیابان خیابان بهار حدفاصل استانداری و خیابان رزم با متراژ 700 مترطول و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال در حال انجام است.
    آغاز عملیات احداث کانال جمع آوری آب‌های سطحی خیابان بهار

    شهردار منطقه 8 مشهد از آغاز عملیات احداث کانال خیابان بهار حدفاصل استانداری و رزم با هدف بهسازی و ساماندهی دفع آبهای سطحی محدوده خیابان بهار ، بهشتی و نامجو خبر داد.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هشت ، علی شیرازی بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل زمستان و آغاز بارندگی‌ها، بحث جمع‌آوری آب‌های سطحی یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری هر کلانشهری است.
    وی افزود: شهرداری‌ها در مناطق مرکز شهر به دلیل تراکم بالا و حجم بالای تردد در آن باید با برنامه‌ریزی دقیق نسبت به عملیات‌های عمرانی در این محدوده‌ها اقدام کنند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.
    شیرازی عنوان کرد: شهرداری منطقه 8 مشهد نیز در این راستا اقدام به ساخت، بازسازی و تبدیل کانال‌های روباز به کانال‌های سرپوشیده کرده است.
    شهردار منطقه 8 مشهد گفت: عملیات احداث و توسعه کانال خیابان خیابان بهار حدفاصل استانداری و خیابان رزم با متراژ 700 مترطول و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال در حال انجام است.
    وی تصریح کرد: افزایش متراژ کانال‌های سرپوشیده و اصلاح شیب جوی‌ها به منظور عدم آبگرفتگی در پیاده‌روها و حاشیه خیابان از جمله فعالیت‌های انجام شده در این طرح عمرانی بوده است.
    شیرازی ادامه داد: عملیات اجرای تبدیل کانال‌های روباز جمع‌آوری آب‌های سطحی و تبدیل آن به کانال سرپوشیده با همت کارشناسان اداره فنی و عمران منطقه انجام گرفته است .
    شهردار منطقه 8 مشهد تصریح کرد: از آنجا که کاهش خطرپذیری شهر در مقابل سیلاب یکی از پروژه‌های مهم در شهرداری است، ما با احداث کانال‌ها سعی در جمع‌آوری و هدایت اصولی آب‌های روان داریم تا بدین طریق بتوان گامی در کاهش آسیب‌های ناشی از آن برداریم.
    وی اضافه کرد: کانال جمع‌آوری آبهای سطحی خیابان ابهار یکی از کانال‌های اصلی شهری مشهد است که به صورت کانال بتنی مسلح در حال ساخت اجرا می‌گردد و با احداث این کانال‌ها در مرکز شهر آب‌های سطحی جاری در زمان بارندگی‌های فصلی هدایت و جمع‌آوری و از جاری شدن آب در سطح معابر و همچنین آبگرفتگی در این مسیر پیشگیری می‌شود.
    شیرازی تصریح کرد: مشکل آبگرفتگی و ساماندهی آب‌های سطحی امر مهمی است که در مدیریت شهری بر آن تاکید شده است و باید در تمام ایام سال مورد توجه قرارگیرد.
    شهردار منطقه 8 مشهد ادامه داد: با اجرای پروژه عملیات احداث و توسعه کانال خیابان ارشادالرضا، رزم، بهشتی و بهار علاوه بر ساماندهی آب‌های سطحی و جلوگیری از آب افتادگی و ارتقاء سطح بهداشت محیطی با بازسازی و تبدیل کانال‌های روباز به کانال‌های سرپوشیده، فضای سواره رو نیز افزایش یافته که این موضوع ضمن تسهیل در جریان ترافیک این شاهراه مواصلاتی، رضایت مردمی را نیز به همراه داشته است.
    به گفته وی این پروژه که دارای مطالعات با دوره بارندگی 10 ساله توسط مشاور است، پس از تکمیل فاز دو، احداث کانال رزم و اتصال به کانال بهار به بهره‌برداری خواهد رسید.

    تعداد بازدید: 24
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر